Kali Linux & Windows 10 Dual Boot Sorunu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Wizhie

Hectopat
Yer
Samsun
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci, Freelancer
Arkadaşlar öncelikle merhaba.
Cihazımda halihazırda Windows 10 Home sürümü mevcut. Defalarca Dual Boot ile Kali Linux kurmayı denedim ama kurulum bittiğinde direkt olarak Windows açılıyor. Hangi işletim sistemiyle başlatacağımı sormuyor. Kurulumda hata yapmadığımı düşünüyorum fakat bu sorunu yaşayan varsa ve çözümü olan varsa bilgi verebilir mi?

Çözüm
Sorunu çözdüm arkadaşlar. BIOS'ta secure boot enable ettim. Daha sonra EFI kurulumuna izin verdim ve Ubuntu'yu seçtim. (Kali yükleyemeyince acaba dosyada mı sorun var diye farklı bir dağıtım denemek istedim.) Daha sonra boot menüsünde Ubuntu göründü. Aynı işlemin Kali için de işe yarayacağını düşünüyorum. Aynı problemi yaşayan arkadalar varsa bu yolu deneyebilirler. İzlediğim videoyu sizinle de paylaşayım daha kolay yapabilmeniz adına. İlgilenen arkadaşlara teşekkür ediyorum.
Bu yolu öğrendiğim video.
UEFI olarak kurduysanız eğer BOOT tuşuna basarak geçiş yapabilirsiniz.

Sorunu çözdüm arkadaşlar. BIOS'ta secure boot enable ettim. Daha sonra EFI kurulumuna izin verdim ve Ubuntu'yu seçtim. (Kali yükleyemeyince acaba dosyada mı sorun var diye farklı bir dağıtım denemek istedim.) Daha sonra boot menüsünde Ubuntu göründü. Aynı işlemin Kali için de işe yarayacağını düşünüyorum. Aynı problemi yaşayan arkadalar varsa bu yolu deneyebilirler. İzlediğim videoyu sizinle de paylaşayım daha kolay yapabilmeniz adına. İlgilenen arkadaşlara teşekkür ediyorum.
Bu yolu öğrendiğim video.

Çözüm
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı