Kali Linux kurulum ekranında simple-cdd çalıştırıyor

kurulum esnasında bilgisayarınızın güç tuşuna basılı tutup kapatırsanız ger actıgınızda format bitmiş ve sistem calıstırılabılır olucaktır ancak format sırasında wifi kullandıysanız wifi ethernet kullandıysanız ethernetiniz kullanılamayacaktır bunu bu komutlar ıle duzeltebılırsınız

sudo su
cd /etc/NetworkManager/
nano NetworkManager.conf
managed=true olarak değiştir
service NetworkManagmer restart

Son düzenleme:
Aynı durumu az önce yaşadım. Fişi çektim ve Kali Linux sorunsuz açıldı. Sadece bir tane sorun vardı o da
Wİ-Fİ...

Sorun çözümü anlatılmış ama ben genede anlatayım.

Kod:
sudo su
Diyerek yönetici olalım.
Kod:
cd /etc/NetworkManager/
Network Manager'e bağlanalım.
Kod:
nano NetworkManager.conf
Nano IDE'sini açalım.
Makefile:
managed=false
Kısmını, true yapalım.

CTRL X yapalım ve E diyelim. Son olarak terminale

Kod:
service NetworkManager restart

yazalım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kali Linux kurulum bitiriliyor ekranında simple-cdd çalıştırılıyor diyor yaklasik 30 dakikadir. Daha once de 5-6 defa kurulum yapmistim fakat bu kadar beklememistim.
Muhtemelen diskte yer kalmadığı içindir. Diskte yer açınca oldu bende. Hemen yer açmak istiyorsan %temp% yaz pc arama kısmına, oradaki tüm dosyaları silmeye çalış. Silinmeyen olursa bunu tüm geçerli öğeler için yap kutucuğunu işaretle atla de diskte yer açılır.

arkadaşlar aynı sorun bendede var önceden çok kez kurulum yapmış biriyim ama 2 gündür bununla uğraşıyorum simple-cdd takılı kaldı nasıl çözülücek bu lütfen yardım edin

hocam sorunu çözdüm sorunun kaynağı bende vrutualbox dan dolayı oluyormuş eyer sanal makina kuruyorsanız vmvareyi kullanmanızı öneririm vmvareyi kurup optinos seçeneğine tıklayın ordan en alttaki yere tıklayın ve orda bıos seçeneğini ıfbh olarak ayarlayın sonra yeniden kurun düzelicektir

Son düzenleme:
Beklemeye devam edin, sakın kapatmayın. Güçlü bir PC bile 15 dk bekliyor. Ben de tam araştırmaya başlamıştım, bu forumdaki mesajları okurken kendiliğinden yüklendi.

Yeni konular

Geri
Yukarı