Kali Linux mu yoksa Ubuntu mu?

invent0r

Hectopat
16 yaşındayım ve 8 yaşımdan beri hep Windows kullandım. Şu an da hala bir Windows (10) kullanıcısıyım.
Artık Linux'u öğrenmek istiyorum. Öğrenme amacım genellikle hacking nasıl yapılır üzerine olacak. Aslında Linux'un
Amacına göre çeşitli varyasyonları olduğunu biliyorum ve amacım doğrultusunda hareket edersem Kali Linux daha mantıklı geliyor.
Sizce ne yapmalıyım?

Ayrıca neden anket oluşturamıyorum? Masaüstü bilgisayardan girdim siteye.

Ayrıca neden anket oluşturamıyorum? Masaüstü bilgisayardan girdim siteye.
XenForo 2.2 ile ilgili diyorlardı.
Soruna gelecek olursak Kali, yeni başlayanlar ne kadar uygun bir dağıtım tartışılır. Ben ilk kez kullanacaklar için Linux Mint öneriyorum, daha sonrasında deneyim kazanınca Debian'a geçebilirsiniz, tabii sonrasında da Arch'a.

Bence öncelikle Debian gibi sağlam bir sistemle çalışma yapın. Terminali kullanmayı öğrenin. Bu arada mümkünse bir yazılım dilini öğrenmeye çalışın. Kali Linux ilk kez Linux kullanacak biri için çok ağır olur, hevesiniz kırılır.

Bence öncelikle Debian gibi sağlam bir sistemle çalışma yapın. Terminali kullanmayı öğrenin. Bu arada mümkünse bir yazılım dilini öğrenmeye çalışın. Kali Linux ilk kez Linux kullanacak biri için çok ağır olur, hevesiniz kırılır.
Debian, Kali'den daha ağır bence ama siz bilirsiniz.

Ubuntu olabilir.
Ama bol bol Linux dağıtımları varken, bunlara hiç başvurmam.

Önce Ubuntu veya Linux Mint gibi arayüz olarak daha kullanıcı odaklı dağıtımlar ile başlamanız daha faydalı olur. Eğer istiyorsanız sonradan Kali Linux'a geçebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı