Kali Linux nasıl kurulur?

Code cleaner

Hectopat
Arkadaşlar merhaba. Şu an elimde bulunan laptopa az RAM'i bulunduğundan dolayı Linux kurmayı istiyorum. Şu an laptopta halihazırda Windows 10 kurulu ama Chrome'da 3 sekmeyi aynı anda bile çalıştıramıyorum. Eğer bilenler varsa bana nasıl kuracağım hakkında bilgi verirse sevinirim.

İşlemci: Intel Atom X5 Z8350.
RAM: 2 GB 1066MHz.
Ekran kartı: Intel dahili ekran kartı.

Not: Şu anki sistem 64 Bit işlemci üzerinde 32 Bit olan bir sistemdir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kali Linux siber güvenlikçiler için yapılmış bir GNU/Linux dağıtımıdır. Size Linux Mint XFCE kurmanızı öneririm. ISO dosyasını Rufus ile USB belleğe yazdırın, sistemi USB bellek ile başlatın. Diskinizdeki veriler önemli değilse "Diski sil." seçeneği ile teknik bir bilgiye ihtiyacınız olmadan kurulumu gerçekleştirebilirsiniz. Kurulum sırasında "Donanımlar için üçüncü parti yazılımları yükle." seçeneğini işaretlemeyi unutmayın. Yoksa sürücü sorunu yaşama ihtimaliniz var.

Vallahi ya, hep de yeni Linux'la tanışanlar oluyor kim aşılıyor bu sevdayı acaba?

Çok haklısın bu bilgileri kim veriyor tutup döveceksin.
Arkadaşlar merhaba. Şu an elimde bulunan laptopa az RAM'i bulunduğundan dolayı Linux kurmayı istiyorum. Şu an laptopta halihazırda Windows 10 kurulu ama Chrome'da 3 sekmeyi aynı anda bile çalıştıramıyorum. Eğer bilenler varsa bana nasıl kuracağım hakkında bilgi verirse sevinirim.

İşlemci: Intel Atom X5 Z8350.
RAM: 2 GB 1066MHz.
Ekran kartı: Intel dahili ekran kartı.

Not: Şu anki sistem 64 Bit işlemci üzerinde 32 Bit olan bir sistemdir.

Hocam Kaliyi boş ver gel sana Mint veya Kubuntu kuralım.

Yeni konular

Geri
Yukarı