Kali Linux siyah ekran sorunu

Ahmet_tr

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle günaydın Technopat ailesi. Ben 2. işletim sistemi Kali Linux kurdum ama Linux'u seçtikten sonra bir siyah ekran alıyorum.
Belki geçer diye bekledim ama sonuç yok. Bana bir yardım edebilir misiniz? Sürüm ise 2020.4.

Çözüm
@Ahmet_tr şu videolara bak birde istersen.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
@Ahmet_tr şu videolara bak birde istersen.

Çözüm
Tam kurulmamış olabilir. Kurulum USB'si duruyorsa bir daha dene kurmayı.

Bu sorun aslında görüntü sürücüsü ile alakalı. Xorg'da sıkıntı çıkmış olabilir..

Kurulum esnasındaki grub Boot loader ekranını dev/sda dizinine alın.

Bu sorun önceden sanal makineye kurarken bana da olmuştu. Başka bir forumdan görüp bu şekilde yapınca çözüldü.
hocam virtualbox'a kuruyorum da nasıl yapacağım bunu söyler misiniz ?

Kurulum esnasında çıkması gerekiyor hocam. VirtualBox'da çıkıyordu en son.

Pisi linuxu önermem linux minti öneririm

Hocam uzun bir süredir Pardus kullanıyorum gayet kullanışlı fakat Kali hissini Pardus vermiyor kaliyi de normal PC'de kullanamıyorum çıkmaza girdim...

Son düzenleme:
Kurulum esnasındaki grub Boot loader ekranını dev/sda dizinine alın.

Bu sorun önceden sanal makineye kurarken bana da olmuştu. Başka bir forumdan görüp bu şekilde yapınca çözüldü.
Peki ben siyah ekrandayken nasil geri grub boot loader ekranina gidicem yardimci olurmusun

VMware ile kullanmayı denediniz mi? Yüksek ihtimal Wi-Fi sorununuz ortadan kalkardı. Fikrinizi değiştiremediysem Kali Linux bilgisayarınızda direkt olarak kuruluyken yaramazlık yapmamanızı tavsiye ederim izinizin sürülmesi çok kolay olur. Ayrıca belki işinize yarayabilir.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…