Kali Linux şu anda bir CD takılı değil lütfen takıp yeniden deneyin

• Konuyu başlatan Bess
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 8
  • Görüntüleme 995

Bess

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar kali linux iso'sunu usb UNetbootin programı arayıcılıyla yazdim arka soketlere taktim usb mi sonra yeniden başlattim ve biosdan bilgisayarimi USB'le başlattim kurulum ekranı geliyor Turkce ayarlamaları yapıyorum daha sonra tam kurulum başlıyıcaken su anda bir cd takılı degil lutfen takıp yenıden deneyın dıyor ? Not: Windowsun yanina kuracağim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hayır olmuyor, Furkan ile aynı problemi yaşıyorum. Hem aynı sorunun ikimizde de olmasından hemde benim farklı farklı portları kullanmamdan zaten işe yaramadığı anlaşılır.

usb portları veya usbye yazma programlarıyla ilgili bir sorun değil çıkan yerde no deyip kabuğu(shell) çalıştırın ve mount /dev/sdb1 /cdrom komutunu verip exit deyin ve dil(language) seçe girip kuruluma devam edin

usb portları veya usbye yazma programlarıyla ilgili bir sorun değil çıkan yerde no deyip kabuğu(shell) çalıştırın ve mount /dev/sdb1 /cdrom komutunu verip exit deyin ve dil(language) seçe girip kuruluma devam edin

Aynı problem ben de de var kabuk ekranında bu komutları yazdım yine aynı yerde cd istiyor . bu problemin çözümünü bilen varsa lütfen yardım etsin

Hayır olmuyor, Furkan ile aynı problemi yaşıyorum. Hem aynı sorunun ikimizde de olmasından hemde benim farklı farklı portları kullanmamdan zaten işe yaramadığı anlaşılır.
Sorunu çözebildin mi ? kardeşim

USB 3.0 bellek kullanıyorsanız USB 2.0 bir belleğe yazdırmayı deneyin. Bazı USB 3.0 bellekler ne yaparsanız yapın dediğiniz hayatı veriyor. BIOS'dan uygun ayarlamaların yapıldığından da emin olun. Fast Boot, Secure Boot kapalı olsun, bilgisayarınızın marka ve modeline göre Launch CSM gibi seçenekleri etkinleştirmeniz gerekebilir.

CD'yi takın dediği zaman USB'yi çıkarıp takın. Devam edin olacaktır.

Ayrıca USB yazmak için Universal USB Installer kullanmanızı öneririm.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı