Kali Linux terminalinde @ yerine emoji var

KisacaKaan

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar efendim;

Konuyu uzatmadan anlatıyorum, bugün sonunda Kali'yi kurdum. Terminali falan ayarlardım küçük ayarlarını yaptım, sonra kendime root verdim, sisteme geri girip terminali açtığımda @ yerine kurukafa emojisi olduğunu gördüm. Aynı aşağıdaki gibi;

resim_2021-08-27_204420.png

Nedeni nedir ve nasıl düzeltebilirim bilen var mıdı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Terminalde bir sıkıntı yoksa (kodlarda falan) ve kurukafa sizi rahatsız etmiyorsa sıkıntı da olmaz.

Aklıma bu geldi:
mqdefault.jpg

Artı -1 Eksi
Uçbirimi açın, sonra nano ~/.bashrc komutu ile komut satırının yapılandırma dosyasını açın. PS1 ile başlayan satırı bulun ve kurukafa simgesini @ ile değiştirin. Uçbirimi kapatıp tekrar açın.

Terminalde bir sıkıntı yoksa (kodlarda falan) ve kurukafa sizi rahatsız etmiyorsa sıkıntı da olmaz.

Aklıma bu geldi:
:)
Uçbirimi açın, sonra nano ~/.bashrc komutu ile komut satırının yapılandırma dosyasını açın. PS1 ile başlayan satırı bulun ve kurukafa simgesini @ ile değiştirin. Uçbirimi kapatıp tekrar açın.
Terminale "nano ~/.bashrc" komudunu yazdım. Fakat aşağılara indiğimde 4 tane PSI kodu var ve hiçbirinde kurukafa simgesi yok. Ne yapacağım?
Terminale "nano ~/.bashrc" komudunu yazdım. Fakat aşağılara indiğimde 4 tane PSI kodu var ve hiçbirinde kurukafa simgesi yok. Ne yapacağım?

Son düzenleme:
Merhabalar efendim;

Konuyu uzatmadan anlatıyorum, bugün sonunda Kali'yi kurdum. Terminali falan ayarlardım küçük ayarlarını yaptım, sonra kendime root verdim, sisteme geri girip terminali açtığımda @ yerine kurukafa emojisi olduğunu gördüm. Aynı aşağıdaki gibi;

Eki Görüntüle 1150458

Kali artık varsayılan olarak zsh kullanıyor. chsh -s /usr/bin/bash ile Bash'e geçebilirsin. Başına sudo koyarak yaparsan da kök kullanıcıyı Bash'e geçirirsin. Eğer Bash istemiyorum, zsh güzel diyorsan .zshrc ve .zprofile dosyalarını düzenle. @Üzüntü'in verdiği komutta .bashrc yerine bunları koyarsan dediğim dosyaları düzenleyebilirsin.

Merhaba efendim;

Eki Görüntüle 1150458

Bende de o emoji yok :)

Yeni konular

Geri
Yukarı