Kali Linux TP-Link TL-WN8200ND Wi-Fi Hizmetine Bağlanılamıyor

tyhh24

Femtopat
Daha fazla  
Öncelikle Merhaba,
Hem sitede hem de bu işlerde yeni olarak kurulum konusunda epeyi bir zorluk çekiyorum. Elimde olan TP-Link TL-WN8200ND Wi-Fi adaptörünü Kali Linux'a kurdum, bağlantımda problem yok ancak herhangi bir Wi-Fi hizmetine bağlanamıyorum. İzlediğim videolardan yola çıkarak giriş ayarlarında Ağ sekmesinden Köprü Bağdaştırıcısını seçip Wireless adaptörümü işaretleyince sanal bilgisayarı başlatamıyorum. Hatanın ekran görüntüsünü ekledim. NAT ile başlatmam ve internete bağlanmamda problem yok, hatta Kali Linux çalışırken Wireless adaptörümüde görüyor ancak kesinlikle bir Wi-Fi adresini görüp katılamıyorum.

Dosya Ekleri

• error.PNG
    error.PNG
    5,6 KB · Görüntüleme: 73
  • error2.PNG
    error2.PNG
    6,3 KB · Görüntüleme: 65
Son düzenleyen: Moderatör:
NAT olarak bağlarsanız sanal makine herhangi bir yazılım gibi sistemin ağ bağlantısını kullanır, sanal makinede kablolu olarak görünür, Wi-Fi olarak kullanamazsınız. Sanal makineye Wi-Fi adaptörünü USB bölümünden bağlamayı deneyin.

Sanal Makinayı NAT dışında bir seçenekle açamıyorum ilk gönderide belirttiğim hatayı veriyor. Bildiğim kadarıyla Wi-Fi modülünü çalıştırmak için Kali Linux u açmadan Köprü Bağdaştırıcısını seçmem gerekiyor bu seçimi yaparsam altta belirttiğim hatayı veriyor.

Kali-Linux-2020.3-vbox-amd64 makinesi başlatılamadı çünkü aşağıdaki fiziksel ağ arayüzleri bulunmadı:

TP-Link High Power Wireless USB Adapter (adapter 2)

Ya makinenin ağ ayarlarını değiştirebilirsiniz ya da makineyi durdurabilirsiniz.

Ek olaraktan dün USB aygıtını tanırken bugün tanımıyor.

Dosya Ekleri

• error.PNG
    error.PNG
    9,5 KB · Görüntüleme: 64
Köprü bağdaştırıcı olarak bağlasanız da bir şey değişmeyecek çünkü sanal makine içerisinde yine kablolu olarak görünür. Tek fark bağlantıyı ana sistem üzerinden değil de direkt ağ kartı üzerinden alması olur. Ağ ayarlarında bağlantı NAT olarak kalsın, USB bölümünden de Wi-Fi adaptörünü bağladığınız vakit sanal makine içerisinde kullanabiliyor olmanız lazım.

Malesef bu dediğinizi ilk başta denemiştim ama çalımadı. Sistemi yeniden yüklemem rağmen sorun düzelmedi USB aygıtı görüyorum bağlı aynı zamanda ancak Wi-Fi sekmesi açılmıyor açılsa dahi hiçbir ağ gözükmüyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı