VirtualBox Kali Linux "fiziksel ağ arayüzleri bulunamadı" (TP-Link Kali Linux Wireless sorunu)

By.Shot

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Yaklaşık 2 gün önce vm Oracle VirtualBox'a Kali Linux 2.6 kurdum. İnterneti NAT olarak ayarladım. Linux'da internete sorunsuz olarak bağlandım ama kablolu olarak gördü. Sonra köprü bağlaştırıcısı yaptım.

1619901727433.png

Bu sefer şekildeki 2 gibi 2 seçenek çıktı. İnternet kartım: TP-Link ama TP-Link.
Seçip başlat deyince;

1619901852403.png

Bu hatayı veriyor.
Diğer bir seçenek olan Realtek'i̇ seçince ise makine çalışıyor fakat hiçbir şekilde interneti görmüyor ve bağlanmıyor.
İnternette araştırma yaptım fakat bir çözüm bulamadım. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Saygılarımla.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    23,7 KB · Görüntüleme: 56
Son düzenleyen: Moderatör:
VirtualBox'da işe yarar mı bilmiyorum ama VMware'de de benzer bir şey olmuştu. Şöyle çözdüm.

Sanal makineyi kapatın

Fiziksel makineye taktığınız USB'leri sanal makinenin direkt tanıması için gerekli ayarları yapın. (Sanal makine USB ayarlarında var)

USB WiFi adaptörü NAT olarak bağlayın ve sanal makineyi açın.

Sanal makinede bağlantı kablolu olarak gözükecek. USB'yi çıkarıp takın. Ekranda çıkan uyarıyı okeyleyin. Sanal makine, WiFi adaptörü direkt kendine takılmış olarak görecek ve sanalda bağlantı kablosuz olarak gözükecek.

Yeni konular

Geri
Yukarı