Kali Linux Türkçe nasıl yapılır?

Hocam 3 ay ban yememişsiniz. Sizi gördüğüme sevindim. Tavsiyenizi dikkate alacağım lakin içinde ki toolları inceledim özellikle sosyal mühendislik hilesi ile ilgili bir tool gördüm çok hoşuma gitti yani işin özü Kali üzerinden devam edecek gibiyim.
Moderatör arkadaşlar vicdanlı çıktı 2 saat uyarı aldım sadece. :)
Kali'yi günlük kullanım için kullanmayacaksanız aslında kullanışlı bir çok araç içeriyor.

Moderatör arkadaşlar vicdanlı çıktı 2 saat uyarı aldım sadece. :)
Kali'yi günlük kullanım için kullanmayacaksanız aslında kullanışlı bir çok araç içeriyor.
Hocam katılıyorum. Şimdi X uygulaması var terminale onu yazdığım zaman eski sürümde başlıyordu. Acaba dedim kaldırdılar mı? Baktım kaldırmamışlar. Yani X uygulamasını çalıştırmam için başına herhangi bir parametre eklemem gerekiyor mu?

Zaten aratma yerine çıkar olmaz ise Terminal'e uygulamanın ismini yazın çalışır.
Güncellemek için silip yeniden yükleyebilirsiniz.
Yanlış anlamış olabilirim kusura bakmayın.

Zaten aratma yerine çıkar olmaz ise Terminal'e uygulamanın ismini yazın çalışır.
Güncellemek için silip yeniden yükleyebilirsiniz.
Yanlış anlamış olabilirim kusura bakmayın.
Teşekkürler, zaten udemy'den eğitim seti almayı düşünüyorum. Oradan yavaş yavaş öğreneceğiz. Moderatörler konuyu kapatabilir.

Son düzenleme:
En son 2017.3 sürümünü kullanmıştım Kali Linux'un. Temalar dahil olmak üzere çok şey değişmiş. Ama görüntüsü çok hoşuma gitti. Neyse daha fazla uzatmadan sorularımı soruyorum.(USB bellekten çalıştırıyorum ve yaptığım hiçbir şeyin kaydedilmeyeceğini biliyorum ayrıca 2020.2 sürümünü kullanıyorum.)
1-) Klavye düzenini Türkçe yaptım ama dili de Türkçe yapmak istiyorum ama nasıl?
2-) Terminali açınca ağda ki kişileri görüntülemek için 'nettiscover' yazıyorum ama 'bash: Nettiscover: Command not found' hatası alıyorum. Acaba komutu mu yanlış yazıyorum?
netdiscover kurulumu

turkce yapmak icin setxkbmap tr yazmanız yeterli
o klavye için o guiyi türkçe yapmak isityor galiba

Geri
Yukarı