Kali Linux User hesabına giriş yapılmıyor

44shell

Hectopat
Yer
DevRap Freestyle
Daha fazla  
Meslek
Pentester
Selam! Bilgisayarıma Dual boot Kali Linux yükledim. Ancak user hesabıma giriş yapamıyorum. Herhangi bir hata da vermiyor(şifre yanlış gibi). Root hesabıma sorunsuz giriş yapabiliyorum ancak diğer hesaplarda hata veriyor.

Son düzenleme:
Selam! Bilgisayarıma Dual boot Kali Linux yükledim. Ancak user hesabıma giriş yapamıyorum. Herhangi bir hata da vermiyor(şifre yanlış gibi). Root hesabıma sorunsuz giriş yapabiliyorum ancak diğer hesaplarda hata veriyor.

Ne hatası veriyor? Türkçe kelime kullanıyor musunuz giriş panelinde?

Son düzenleyen: Moderatör:
  1. Kullanıcı ekranındayken Ctrl+Alt+F1 yap.
  2. Root olarak oturum aç.
  3. terminale sudo apt-get update yaz.
  4. sudo apt-get upgrade yaz.
  5. sudo reboot yaz.

5. sudo reboot yaz.
Bu işe yaramazsa 2. aşamada
  • dpkg --configure -a yaz.

5. sudo reboot yaz.

Bu işe yaramazsa 2. aşamada
  • dpkg --configure -a yaz.

Cok alakasiz bir cozum onerisi. Depo listesini yenileyip, paketleri yukseltmenin bir onemi yok bu konuda.
Bir de root kullanicisinda sudo paketinin kullanilmasi ayri ironik bir durum.

Ctrl+Alt+F2 ile TTY ekranina giris yap, dtuna kullanici adiyla oturum ac. Oturum acildiysa startx veya startxfce4 komutuyla masaustu ortamini baslatmayi dene.
Masaustu ortami baslarsa sorun lightdm yani giris yoneticisindedir.

.xinitrc dosyasini yapilandirmadigin icin de baslatacak bir DE bulamadigi icin yine ayni ekrana atiyor olabilir. Yine TTY ekrani uzerinden dtuna ismiyle oturum acip su komutlari dene;
touch /home/dtuna/.xinitrc
bash -c "echo exec startxfce4 > /home/dtuna/.xinitrc"
Daha sonra reboot edip deneyebilirsin.

Cok alakasiz bir cozum onerisi. Depo listesini yenileyip, paketleri yukseltmenin bir onemi yok bu konuda.
Bir de root kullanicisinda sudo paketinin kullanilmasi ayri ironik bir durum.

Ctrl+Alt+F2 ile TTY ekranina giris yap, dtuna kullanici adiyla oturum ac. Oturum acildiysa startx veya startxfce4 komutuyla masaustu ortamini baslatmayi dene.
Masaustu ortami baslarsa sorun lightdm yani giris yoneticisindedir.

.xinitrc dosyasini yapilandirmadigin icin de baslatacak bir DE bulamadigi icin yine ayni ekrana atiyor olabilir. Yine TTY ekrani uzerinden dtuna ismiyle oturum acip su komutlari dene;
touch /home/dtuna/.xinitrc
bash -c "echo exec startxfce4 > /home/dtuna/.xinitrc"
Daha sonra reboot edip deneyebilirsin.
Çözüm önerisi bana ait değil zaten. Kali Linux formlarında bahsedilen sorun için verilen cevap bu. Güncelleme aracında oluşan bir problem oturum açmayı engelliyormuş anladığım kadarıyla. Neyse, arkadaş denesin ikisini de.

Root hesabında, girmek istediğiniz hesabın şifresini değiştirip deneyin. Ya da yeni kullanıcı oluşturun.

Şifreyi passwd kullanıcı adı ile değiştirebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı