Kali Linux uyumlu monitör modu destekleyen Wi-Fi adaptör önerisi

byLinuxUser

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba. Kali Linux'ta pentesting çalışmaları yapabilmek için monitör modu destekleyen ve paket injeksiyonu yapabilen bir ağ kartına ihtiyacım var. İnternette araştırma yaptım herkes farklı bir ağ kartı önermiş. TP-Link' WN722n modeli uygun diyorlar fakat internette hack için uygun olmadığını söyleyen forumlar var. Ne yapacağımı şaşırdım. Geçen ay ise yanlış bir ağ kartı yüzünden iadede sıkıntı yaşadık bu yüzden yanlış model almak istemiyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Merhaba. Kali Linux'ta pentesting çalışmaları yapabilmek için monitör modu destekleyen ve paket injeksiyonu yapabilen bir ağ kartına ihtiyacım var. İnternette araştırma yaptım herkes farklı bir ağ kartı önermiş. TP-Link' WN722n modeli uygun diyorlar fakat internette hack için uygun olmadığını söyleyen forumlar var. Ne yapacağımı şaşırdım. Geçen ay ise yanlış bir ağ kartı yüzünden iadede sıkıntı yaşadık bu yüzden yanlış model almak istemiyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

TP-Link' WN722n, monitör modunu destekler fakat tek bant yani 2.4 GHz olduğu için pentesting için önermem. Çift bant destekleyenlere bakın, örneğin bu gayet iyi Kali Linux destekli;

Bütçe belirtmemişsiniz ama ben bu ürünü Windows host ile VBox üzerinden kullandım sorunsuz çalışıyor:

Not: Driver kurulumu gerekiyor. Üreticinin destek sayfasındaki uygun custom sürücü kolayca kurulabiliyor.

Peki hocam. Paket injeksiyonu yapabiliyormu bu ağ kartı?
Doğru sürücüyü kurduğunuzda çalışacaktır.
Alfa Network Alfa USB Adapter AWUS036ACS

image_2024-02-04_132505085.png

Son düzenleme:
Hocam Kali için Alfa markalı adaptörler var. özellikle awus036h veya awus036nh modeli, bu alandaki en iyi adaptörlerden biridir. Çekişini denedim, kullandım, uzakları çekiyor. Aynı markanın 4 antenli modelinden daha iyi çekiş veriyor.

Geri
Yukarı