Kali Linux vs Parrot OS

414605

Hectopat
Makaleler
1
Bu ikisi arasında hangisi daha hızlı? Kali kurduğum zaman biraz kasma olduğundan dolayı Parrot Security'e geçmeyi düşünüyorum sizce daha mı fazla kasar?

Sistemim:
  • AMD Ryzen 3 3200U
  • 4 GB RAM
  • Laptop - APU

Kali amacına göre daha uygun gibi geldi bana. Bence Kali kullan.

Parrot OS Devuan tabanli, Sysvinit kullaniyor.
Kali ise Debian Testing tabanli, systemd kullaniyor.

Parrot OS'in iki surumu bulunuyor. Home ve Security. Security surumunde toollar bulunuyor. Home surumunde ise toollar bulunmuyor, daha cok normal kullanim amaciyla kullaniliyor. Ama bu durumda da Security depolari etkin oldugu icin bircok paket repoda bulunmuyor. Yani Home surumu kullanissiz sayilir.

Kali'nin aslinda pek bir artisi yok. Zaten yeni surumleri ile stabilite desen cop oldu, yani dengesiz bir isletim sistemi gibi bu aralar. Kali'nin gelistiricileri daha cok sanal makineye odaklaniyor sanirim.

Oyum Parrot'a.

Hocam Kali ve Parrot Security arasında kaldım.
Parrot OS Devuan tabanli, Sysvinit kullaniyor.
Kali ise Debian Testing tabanli, systemd kullaniyor.

Parrot OS'in iki surumu bulunuyor. Home ve Security. Security surumunde toollar bulunuyor. Home surumunde ise toollar bulunmuyor, daha cok normal kullanim amaciyla kullaniliyor. Ama bu durumda da Security depolari etkin oldugu icin bircok paket repoda bulunmuyor. Yani Home surumu kullanissiz sayilir.

Kali'nin aslinda pek bir artisi yok. Zaten yeni surumleri ile stabilite desen cop oldu, yani dengesiz bir isletim sistemi gibi bu aralar. Kali'nin gelistiricileri daha cok sanal makineye odaklaniyor sanirim.

Oyum Parrot'a.

Bu nedenler yuzunden Parrot daha tercih edilebilir gibi.

Yeni konular

Geri
Yukarı