Kali Linux Wi-Fi bağlama

Walter White1

Hectopat
Daha fazla  
Virtualbox üzerinden çalıştırdım ama ethernet olarak alıyor. Laptop kullanıyorum ve Wi-Fi cihazını nasıl Kali Linux'a gözüktürebilirim.(Ethernet olmadan sadece Wi-Fi)

VirtualBox, Host cihazdaki interneti varsayılan olarak NAT olarak bağlar. Bunu Bridge' çevirebilirsiniz. Böylece ağdaki diğer cihazlara bağlanabilir. Ancak yine kablolu bağlantı olarak görür.
Yani Wi-Fi taraması yapamazsınız. USB üzerinden bağlanan bir 2. bir Wi-Fi adaptörünü doğrudan Kali üzerine bağlayabilirsiniz ama.

VirtualBox sanal makine internet ayarlarından köprülü bağdaştırıcı yapıp Wi-Fi kartınızı seçin.
Denedim ama hala ethernet olarak görünüyor.
Virtualbox, Host cihazdaki interneti varsayılan olarak NAT olarak bağlar. Bunu Bridge' çevirebilirsiniz. Böylece ağdaki diğer cihazlara bağlanabilir. Ancak yine kablolu bağlantı olarak görür.
Yani Wi-Fi taraması yapamazsınız. USB üzerinden bağlanan bir 2. bir Wi-Fi adaptörünü doğrudan Kali üzerine bağlayabilirsiniz ama.

Maalesef şu an adaptör imkanım yok. Laptop Wi-Fi cihazını bağlayamaz mıyım yani

Maalesef şu an adaptör imkanım yok. Laptop Wi-Fi cihazını bağlayamaz mıyım yani?
Tekrardan bir bakıyorum. Sonucu tekrardan bu mesajı düzenleyerek yazarım.
Köprü olarak bağlarsanız: Guest, Host'tan sanal bir router üzerinde IP almak yerine Köprü modunda olduğu için doğrudan Modem/Router'dan IP alır.
Örnek vermem gerekirse NAT modunda. Host 192.168.1.100 olsun. Guest yine atıyorum 10.16.1.100 falan olur. Brigde(Köprü)'de ise Guest de 192 ile başlayan bir IP alır. Böylece doğrudan ağa bağlı diğer cihazları görebilir.

Bridge:
1599042925199.png

NAT:
1599042952325.png

Ama ikisi de Ethernet.

Son düzenleme:
Tekrardan bir bakıyorum. Sonucu tekrardan bu mesajı düzenleyerek yazarım.
Köprü olarak bağlarsanız: Guest, Host'tan sanal bir router üzerinde IP almak yerine Köprü modunda olduğu için doğrudan Modem/Router'dan IP alır.
Örnek vermem gerekirse NAT modunda. Host 192.168.1.100 olsun. Guest yine atıyorum 10.16.1.100 falan olur. Brigde(Köprü)'de ise Guest de 192 ile başlayan bir IP alır. Böylece doğrudan ağa bağlı diğer cihazları görebilir.
Hmmm.Anladım.Çok teşekkürler.

Geri
Yukarı