Kali Linux Wi-Fi kartı görmüyor

Uskudarli34

Hectopat
Yer
Ankara
Öncelikle merhaba. Dizüstü bilgisayarına ikinci bir işletim sistemi olarak Kali Linux kurdum fakat sistem hiçbir şekilde bilgisayarın Wi-Fi kartını görmüyor. Diğer forumlara bakınca Kali Linux'un Wi-Fi kartını donanımsal ve yazılımsal olarak engellenmesi sıkça olduğu yazılmıştı. Terminale "rfkill list" yazınca dedikleri gibi engellenişti. Bunu da ''/etc/modprobe.d'' dosyasını değiştirerek halledileceği söyleniyor fakat sistemde böyle bir dosya yok. Bu sorunu nasıl çözebilirim? Herhangi bir önerisi olan var mi? @Recep Baltaş sizin bir bilginiz var mi bu konu hakkında? Şimdiden herkese teşekkürler.

Kali Linux yüksek ihtimalle kartını desteklemiyor.

Atheros AR9271
Ralink RT3070
Ralink RT3572
Ralink RT5572
Ralink RT5370N

Chipset'lere sahip kartlar kullanmanı öner
Inca IUWA-150x var elimde ve Kali Linux'u sanal makinede kullandığım zaman uyumluydu. Ve şu an Inca'yı da görmüyor. Driver'ı usb ile yüklemek dışında başka bir seçeneğim yok gibi galiba

Inca IUWA-150X var elimde ve Kali Linux'u sanal makinede kullandığım zaman uyumluydu. Ve şu an ınca'yı da görmüyor. Driver'ı USB ile yüklemek dışında başka bir seçeneğim yok gibi galiba.

Bende de ınca IUWA-150M Wi-Fi kartı var ve sanal makinedan kurduğum Kali Linux benim kartıda görmüyor sen yapabildin mi?

Öncelikle merhaba. Dizüstü bilgisayarına ikinci bir işletim sistemi olarak Kali Linux kurdum fakat sistem hiçbir şekilde bilgisayarın Wi-Fi kartını görmüyor. Diğer forumlara bakınca Kali Linux'un Wi-Fi kartını donanımsal ve yazılımsal olarak engellenmesi sıkça olduğu yazılmıştı. Terminale "rfkill list" yazınca dedikleri gibi engellenişti. Bunu da ''/etc/modprobe.d'' dosyasını değiştirerek halledileceği söyleniyor fakat sistemde böyle bir dosya yok. Bu sorunu nasıl çözebilirim? Herhangi bir önerisi olan var mi? @Recep Baltaş sizin bir bilginiz var mi bu konu hakkında? Şimdiden herkese teşekkürler.

Ethernet ile bağlanman mümkün mü?

Arkadaşlar merhaba ben USB flash diske Kali Linux'u kurdum biligsayardan o şekil açıyorum fakat benim laptopun Wi-Fi kartını kullanıyor monitör moda da geçiyor skıntı yok fakat ben yeni aldığım Wi-Fi adaptörümü görmesini istiyorum markası (AC1300 Wireless adapter ımextech) internetten baktığımda Kali Linux'a uyumlu olduğu gösteriyor hatta yanında driver CD mevcut içinde Linux dosyası driveri bile var fakat ben bu Linux driverini Linux işletim sitemime kuramıyorum lütfen yardım eder misinz.

Yeni konular

Geri
Yukarı