Kali Linux Wi-Fi sorunu

jake1312

Femtopat
Arkadaşlar merhaba,

Bugün Kali Linux 2020.2 sürümünü kurdum, hiçbir sorun çıkmadı, Wi-Fi ile bağlandım güncellemeler vs. her şey tamamdı. Hatta kablosuz ayarlarından Wi-Fi driverımın kurulu olduğunu da doğruladım. Daha sonra 2 saat Wi-Fi kullandıktan sonra kablosuz ağ devre dışı kaldı ve ethernetle bağlanmak zorunda kaldım. Komut satırından iwconfig ve airmon-ng komutlarıyla Wi-Fi alanını WLAN0'ı görebiliyordum. Sonra PC'yi yeniden başlatınca Wi-Fi komutlarla kablosuz ağı yokladığımda Wi-Fi alanı tamamen yok olmuştu ve iwconfig ve airmon komutları ile WLAN0 görünmüyordu. Sistemi ilk kurduğumda hiçbir sıkıntı yok fakat 2 saat sonra veya PC'yi aç kapa yaptığımda Wi-Fi devre dışı kalıyor. Linux kullanan ve daha önce bu sorunu yaşayan var mı?

Not: Kali'yi sanal makine olarak değil doğrudan laptopın işletim sistemi olarak USB ile kurdum.

"wlan0" cihazına erişemiyor, yani bulamıyor. "airmon-ng" komutuyla sorguladığınızda "wlan0" çıkıyor mu?

Hocam kali gerçekten çok sıkıntılı. Durmadan sorun çıkartabiliyor. Sebepsiz ve çözümsüz sorunlar olabiliyorlar bazen. Bu sebepten sanal makineye kurulumu öneriyoruz.

Bizim ekipten arkadaşlar hafta bir bozmayınca rahat edemiyor :D

Son düzenleyen: Moderatör:
"wlan0" cihazına erişemiyor, yani bulamıyor. "airmon-ng" komutuyla sorguladığınızda "wlan0" çıkıyor mu?

Hocam kali gerçekten çok sıkıntılı. Durmadan sorun çıkartabiliyor. Sebepsiz ve çözümsüz sorunlar olabiliyorlar bazen. Bu sebepten sanal makineye kurulumu öneriyoruz.

Bizim ekipten arkadaşlar hafta bir bozmayınca rahat edemiyor :D
Gerçekten tamamen sorunlu bir sistem. Ya kurup tüm hataları alarak çöze çöze yol alacaksınız ya da dediğiniz gibi sanal makine üzerinden kurup yolunuza bakacaksınız :) Biraz önce harici wifi adaptor taktım kablosuz ağları gördüm fakat adaptörün sinyal gücünde bir sıkıntı olduğundan ağlara bağlanmıyor. Yükleniyor işaretinde kalıyor. Laptobun wifi kartı ise şuan sistemde gözükmüyor. Linux wifi paketi vardı "compare.." gibi birşey son çare onu indirip kuracağım artık.

Gerçekten tamamen sorunlu bir sistem. Ya kurup tüm hataları alarak çöze çöze yol alacaksınız ya da dediğiniz gibi sanal makine üzerinden kurup yolunuza bakacaksınız :) biraz önce harici Wi-Fi adaptor taktım kablosuz ağları gördüm fakat adaptörün sinyal gücünde bir sıkıntı olduğundan ağlara bağlanmıyor. Yükleniyor işaretinde kalıyor. Laptopun Wi-Fi kartı ise şu an sistemde gözükmüyor. Linux Wi-Fi paketi vardı "compare." Gibi bir şey son çare onu indirip kuracağım artık.

Benim de benzer bir sorunum var kendi PC me format atmadan önce VMware ile gayet USB adaptörümle internete girebiliyordum şu an USB adaptörü görüyor ağları da görüyor ama bağlanmıyor bağlantı hatası diyor eth0 ile giriyorum internete modeli TP-Link TL823 hostta çalışırken yeşil ışıkları çıkıyor çalıştığına dair sanal makineya takınca ışık vermiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı