Kali Linux Wireless Driver Nasıl Kurulur?

hakan1500

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, ben harici bir wireless adaptor aldım fakat linux işletim sisteminde driver nasıl kurulur bilmiyorum. Site anlatım PDF'si paylaşmış ancak ingilizce, nerede ne yapılacak hiçbir fikrim yok.Yardımcı olabilir misiniz acaba?
Wireless adaptor markası: TP-link TL-WN822N
Version: 4.0
TP-link şirketinin paylaştığı driver ve kurulum PDF'si :
için İndir TL-WN822N - TP-Link

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar, ben harici bir wireless adaptor aldım fakat linux işletim sisteminde driver nasıl kurulur bilmiyorum. Site anlatım PDF'si paylaşmış ancak ingilizce, nerede ne yapılacak hiçbir fikrim yok.Yardımcı olabilir misiniz acaba?
için İndir TL-WN822N - TP-Link
Merhaba kardeşim üstünden baya Zaman geçmiş bende yeniyim linuxte wifi adaptör görüyor ama ağlar görmüyor adaptörümüz ayni ama benimki V5 driver yüklemem gerekiyor herhalde driveri buldum indirdim linuxe fakat setup tarzı bişey yok terminalden kurucaz dediğin gibi site anlatmış fakat ingilizce yapabildiysen benimle bir iletişime gecermisin nasıl yapıcam yardımcı olursan çok sevinirim
için İndir TL-WN822N - TP-

Aşağıdaki komutları terminalde sırayla uygulayıp deneyebilirsiniz.
Kod:
sudo add-apt-repository ppa:hanipouspilot/rtlwifi
sudo apt update
sudo apt install rtl8192eu-dkms

Aşağıdaki komutları terminalde sırayla uygulayıp deneyebilirsiniz.
Kod:
sudo add-apt-repository ppa:hanipouspilot/rtlwifi
sudo apt update
sudo apt install rtl8192eu-dkms
kardeşim yaptım ama işe yaramadı farklı bir çözümün varmı

kali@kali:~$ sudo add-apt-repository ppa:hanipouspilot/rtlwifi
sudo: add-apt-repository: command not found
kali@kali:~$ sudo apt update
Hit:1 Index of /kali/ kali-rolling InRelease
Reading package lists... Done
Building dependency tree
Reading state information... Done
253 packages can be upgraded. Run 'apt list --upgradable' to see them.
kali@kali:~$ sudo apt install rtl8192eu-dkms
Reading package lists... Done
Building dependency tree
Reading state information... Done
E: Unable to locate package rtl8192eu-dkms
kali@kali:~$

Kod:
git clone https://github.com/ZeeRooo/RTL8192EU.git
cd RTL8192EU/
make clean
make
make install
modprobe 8192eu

Şunu bir dene bakalım. Olmazsa

Sıkıştırılmış dosya içerisinden nasıl yükleneceği ile ilgili pdf'te mevcut.
denedim kardeşim malesef olmadı başka yabancı sitelerden daha ayrıntılı yüklemeler yaptım fakat işin sonunda hep hata alıyorum pes ettim artık farklı wifi kart alıcam yada bir linux bilgisine sahip bir yazılımcıdan destek alıcam çok sağol yinede yardımın için.
Aldığınız wi-fi kartı linux ile uyumlu mu?

Eğer değilse hiçbir şey yapamazsın hocam maalesef.
wifi kart modelim tp-link tl-wn822n v5 linux uyumlu fakat vatan bilgisayardan aldım wifi kartımı alırken personel win10 kullanyorsam tak çalıştır dedi ama farklı bir işletim sistemi kullanıyorsan driver yüklemen lazım dedi benimki win10 sıkıntısız kullanıyorum ama sanal makina üzerine liux kurdum wifi kartımı görüyor ama ağları göstermiyor bunun içinde driver yüklemesi yapmam gerekiyor büyük olasılıkla linux da driver yüklemek de gerçekten windows gibi basit birşey değilmiş 4. gün bugün çıldırttı beni. :)

Denedim kardeşim maalesef olmadı başka yabancı sitelerden daha ayrıntılı yüklemeler yaptım fakat işin sonunda hep hata alıyorum pes ettim artık farklı Wi-Fi kart alacağım ya da bir Linux bilgisine sahip bir yazılımcıdan destek alacağım çok sağ ol yine de yardımın için.

Wi-Fi kart modelim TP-Link TL-WN822n V5 Linux uyumlu fakat Vatan Bilgisayar'dan aldım Wi-Fi kartımı alırken personel Windows 10 kullanyorsam tak çalıştır dedi ama farklı bir işletim sistemi kullanıyorsan driver yüklemen lazım dedi benimki Windows 10 sıkıntısız kullanıyorum ama sanal makine üzerine liux kurdum Wi-Fi kartımı görüyor ama ağları göstermiyor bunun içinde driver yüklemesi yapmam gerekiyor büyük olasılıkla Linux da driver yüklemek de gerçekten Windows gibi basit bir şey değilmiş 4. gün bugün çıldırttı beni. :)

Hocam üstünden bayağı bir zmn geçmiş gene sürücüleri nasıl kurudunuz sorunu nasıl çözdünüz aynı sorun bende de var şu an anlatabilir misiniz?

Geri
Yukarı