Kali Linux'e Realtek RT5370 driver kurulmuyor

tmgtmg

Femtopat
Daha fazla  
*Merhabalar yeni bir VirtualBox Kali kullanıcısıyım, yaklaşık 2 gündür okumadığım yer kalmadı ancak sorunumu çözemedim.en faydalı olan "Broadcom2017 Wi-Fi driver" kurup çalıştırdığımda da Wi-Fi Card Linux tarafından algılandı ancak 10 saniye ağları görüp daha sonra görmemeye başladı. Şu anda da "lsusb" yazarak Wi-Fi Card'ı algıladığını.

Ralink Technology, corp. RT5370 Wireless adapter.

Ve "iwconfig" yazarak WLAN0 olarak gördüğünü kontrol edebiliyorum:

[CODE title="Kodlar"]lo no wireless extensions.
eth0 no wireless extensions.
wlan0 IEEE 802.11 ESSID:eek:ff/any
Mode:Managed Access Point: Not-Associated Tx-Power=20 dBm
Retry short long limit:2 RTS thr:eek:ff Fragment thr:eek:ff
Encryption key:eek:ff
Power Management:eek:ff

**sudo apt-get update
sudo apt-get upgrade
sudo apt-get build-essential[/CODE]
Gibi kodların hepsini çalıştırdım.

***Bunun dışında Wi-Fi-Card'ımı VirtualBox'ta Kali Linux'ü açtıktan sonra takmayı da denedim ancak yine 10 saniye ağları görüp sonra görmemeye başladı.
MediaTek üzerinden indirdiğim driverı kurduğumdan beri ,ana bilgisayarımda Wi-Fi Card sorunsuz çalışıyor.

****Son olarak yine MediaTek üzerinden wificard Linux için driver indirdim ancak ne yazık ki nasıl kuracağımı bilmiyorum.
İnternette forumlarda YouTube'da bu konu hakkında bir kaynak yok yardımcı olursanız sevinirim.
Driver linki: RT5370
Yardım edebilecek yok mu?

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    14,2 KB · Görüntüleme: 53
  • 2.png
    2.png
    174,1 KB · Görüntüleme: 58
  • 3.png
    3.png
    24,7 KB · Görüntüleme: 55
Son düzenleme:
Kanka, bulabildin mi bir çözümünü ya? Bende de aynı sorun vardı, ama bende Linux'u başlatınca USB çıkma sesi geliyor. Bana driver ı yüklemem gerektiğini söylediler fakat ne bir RT5370 Ralink driver bulabildim ne de onu kurabilecek bir video. Tek sen varsın. Bulabildin mi bir çözümünü ya? :(

Özet: Çözemedim, yeni wifi card al çünkü dünyadaki tüm homo sapienslerin bu konudaki bilgilerine eriştim ama çözemedim.

Kanka herkes driverı yükle diyor ama onu yüklediğimde de çözülmedi her yere tüm forumlara tüm yabancı, türkçe telegram gruplarına sordum.Kimsenin bu konuyu umursadığı ya da bildiği yok. Gidip bir wifi card almak değil namus meselesine dönüştü artık nasıl çözemem diye.

Oturup wifi card'ın datasheetine baktım, yabancı gruplardaki insanlarla saatlerce konuştum ve sonuç hiç bir şey yapamadım.Herkes yüce bilgiyi veriyormuş gibi yok işte şu kodu çalıştır,yok abicim driverini yükledin mi, yok işte aç kapa tam açarken bilmemne.Kimse bir şey bilmiyor.Hintli 15 yaşındaki yazilimci çocukların önerilerini bile dinledim yok olmuyor.Gittim Alfa AWUS036NHA aldım her şey çözüldü.

Sonuç hala aklıma geldikçe sinirleniyorum nasıl çözemem diye.Ve neden çözemediğimi de anlamadım. O wifi cardı yakıp parçalamak istedim ama yapmadım bir gözlük kutusuna koydum ve sakladım bir gün gelecekte dünya ve teknoloji gelişince evladım bunun sorunu ne diye gençlere sorup onların hayatını karartmayı planlıyorum, ya da belki de cevabı öğrenip huzur içinde de ölebilirim.

Aslında bu forumun üyesi bile değilim ama şu koca dünyada senin duygularını anlayabilen biri olarak seni uyarmak için buraya geldim o wifi cardı hemen yak veya parçala ve yenisini al çünkü eğer bunu yapmassan bu bilinmezlik evreninde karanlık ve çözümsüzlükle dolu bir yolculuğa çıkacaksın.Bu büyük ve gelişen güçlü dünyanın aslında ne kadar küçük bilgisiz ve acımasız olduğunu farkedeceksin.

Tamam her neyse kafanı şişireyim dedim biraz.Yani o wifi cardı at yenisini al, çözümünü bulursan yazarsan sevinirim.İyi geceler ✨

Kanka bende bir sürü Discord gezdim her türlü yolu denedim, onu yap, bunu yap konuşanı çok ama çözüm yolu yok. Vallahi gına geldi artık zaten Udemy de bir ders için almıştım sonra gittim inca IUWA-150 X aldım şimdi deneyeceğim bakalım. Bu arada RT5370'in satıcısıyla bile konuştum neymiş efendim VMware'da çalışıyormuş, oda sanal makine VirtualBox'da sanal makine, aygıt çalışmadıktan sonra ne yapayım VMware'yi ya. Gerçekten kaderimmi bilmem ama bıktım harbi bıktım neyse umarım bu Inca çalışır bu da olmazsa senin Alfayı sipariş edeceğim kanka ne yapayım. Ula hayatım boyunca öğrenemediğim İngilizceyi bir tane çubuk için söktüm ya gerçekten hayat çok garip. Bu arada çok kafa adama benziyorsun kolay gelsin usta

*Merhaba yeni bir VirtualBox Kali kullanıcısıyım, yaklaşık 2 gündür okumadığım yer kalmadı ancak sorunumu çözemedim. En faydalı olan "Broadcom2017 Wi-Fi driver" kurup çalıştırdığımda da Wi-Fi Card Linux tarafından algılandı ancak 10 saniye ağları görüp daha sonra görmemeye başladı. Şu anda da "lsusb" yazarak Wi-Fi Card'ı algıladığını.

Ralink Technology, corp. RT5370 Wireless adapter.

Ve "iwconfig" yazarak WLAN0 olarak gördüğünü kontrol edebiliyorum:

[CODE title="Kodlar"]lo no wireless extensions.
eth0 no wireless extensions.
wlan0 IEEE 802.11 ESSID:eek:ff/any
Mode:Managed Access Point: Not-Associated Tx-Power=20 dBm.
Retry short long limit:2 RTS thr:eek:ff Fragment thr:eek:ff
Encryption key:eek:ff
Power Management:eek:ff

**sudo apt-get update.
sudo apt-get upgrade.
sudo apt-get build-essential[/CODE]
Gibi kodların hepsini çalıştırdım.

***Bunun dışında Wi-Fi-Card'ımı VirtualBox'ta Kali Linux'ü açtıktan sonra takmayı da denedim ancak yine 10 saniye ağları görüp sonra görmemeye başladı.
MediaTek üzerinden indirdiğim driverı kurduğumdan beri, ana bilgisayarımda Wi-Fi Card sorunsuz çalışıyor.

****Son olarak yine MediaTek üzerinden wificard Linux için driver indirdim ancak ne yazık ki nasıl kuracağımı bilmiyorum.
İnternette forumlarda YouTube'da bu konu hakkında bir kaynak yok yardımcı olursanız sevinirim.
Driver linki: RT5370
Yardım edebilecek yok mu?

İwlist <ağ arayüz adı> scan de ağları görecek mi?

Kanka bende bir sürü Discord gezdim her türlü yolu denedim, onu yap, bunu yap konuşanı çok ama çözüm yolu yok. Vallahi gına geldi artık zaten Udemy de bir ders için almıştım sonra gittim inca IUWA-150 X aldım şimdi deneyeceğim bakalım. Bu arada RT5370'in satıcısıyla bile konuştum neymiş efendim VMware'da çalışıyormuş, oda sanal makine VirtualBox'da sanal makine, aygıt çalışmadıktan sonra ne yapayım VMware'yi ya. Gerçekten kaderimmi bilmem ama bıktım harbi bıktım neyse umarım bu ınca çalışır bu da olmazsa senin alfayı sipariş edeceğim kanka ne yapayım. Ula hayatım boyunca öğrenemediğim ingilizceyi bir tane çubuk için söktüm ya gerçekten hayat çok garip. Bu arada çok kafa adama benziyorsun kolay gelsin usta.

Bu arada harbiden VMware'de çalışıyor tecrübeyle sabit.

Geri
Yukarı