Kali Linux'ta Phyton derleyici kullanılır mı?

threadsares

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar. Hali hazırda bir masaüstü oyun bilgisayarım var ve içinde Windows 10 Pro kurulu. Aynı zamanda Python öğreniyorum ve Hacking, Cyber security işine gireceğim bunun için de Kali Linux kullanmak istiyorum. Masaüstüne kurmak istemiyorum çünkü o sadece oyun için. Öğrenmek istediğim şu; Kali Linux'a bir Python derleyici kurulur mu? Cyber security ve hacking işlemleri için laptop yeterli olur mu ve Kali Linux'u kurduğum laptopa sürücü yüklerken sıkıntı yaşar mıyım? Mesela Wi-Fi sürücüsü gibi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sürücü yüklerken hiçbir sıkıntı yaşamazsın. Yapacağın testlere bağlı hacking işi asıl laptop ile yapılır. Sadece brute-force işlemleri cihazı zorlar. Bu işe yeni giren adamlarda brute-force kullanamaz zaten. 2. veya 3. nesil Intel işlemcili herhangibi laptop senin işini görür. Şöyle de bir tavsiye vereyim. Pentester dağıtımı kullanacağına, son kullanıcıya yönelik bir dağıtım kullan. Kullanacağın araçları kendin tek tek elinle kur. Bu sayede Linux'u kavramış olursun.

Sürücü yüklerken hiçbir sıkıntı yaşamazsın. Yapacağın testlere bağlı hacking işi asıl laptop ile yapılır. Sadece brute-force işlemleri cihazı zorlar. Bu işe yeni giren adamlarda brute-force kullanamaz zaten. 2. veya 3. nesil Intel işlemcili herhangibi laptop senin işini görür. Şöyle de bir tavsiye vereyim. Pentester dağıtımı kullanacağına, son kullanıcıya yönelik bir dağıtım kullan. Kullanacağın araçları kendin tek tek elinle kur. Bu sayede Linux'u kavramış olursun.
Hocam KodLab'dan Kali Linux kitabı almayı düşünüyorum. Zaten bu işletim sistemi şart değil her bu işle uğraşan kendi ihtiyacına göre bir OS kullanıyor ancak favori olan bu diye biliyorum.

Asıl konuya cevap vermemişim. Evet tabiki debug işlemlerini Linux'da gerçekleştirebilirsin. Benim bahsettiğim tam olarak favorilik değil. Ben de pentester dağıtımı kullanıyorum ama sen daha bu işlere yeni gireceğim, öğreneceğim diyorsun. Öğrenme açısından önce Linux'u kavraman daha iyi. Ben bir kaç tane bilgisayarla ilgili kitap aldım o da kitaplıkta dursun diye. Kitaptan öğrenilmez çünkü böyle şeyler. Adamların kitapta yazabilecekleri hem sınırlı hemde her gün yeni bir yöntem çıkıyor. İşi bilen birinin blogunu, notlarını okumak daha çok daha fazla şey katar. Kitaptaki gibi sadece silah tutmayı öğretmez, nişan almayı, sökmeyi takmayı, yağlamayı, hangi marka mermi kullanman gerektiğini ve adam öldürmeyi öğretir.

Son düzenleme:
Hocam KodLab'dan Kali Linux kitabı almayı düşünüyorum. Zaten bu işletim sistemi şart değil her bu işle uğraşan kendi ihtiyacına göre bir OS kullanıyor ancak favori olan bu diye biliyorum.

Hocam emin ol azcık Linux tecrüben oluştuktan sonra Kaliden nefret edeceksin.
Daha "root" kavramını bilmeden / shell komutlarını oturmadan hatta daha switch user komutunu öğrenmeden Kali ile başlarsan Linuxtan nefret edersin.

Sana tavsiyem Mint biraz shell'e alıştıktan sonra kendi seçimini yapabilirsin ister Suse ister Arch ister Gentoo fakat emin ol Kaliye dönüp bakmazsın.

Bunun dışında Pythonu sakın bırakma Python syntax bakımından gerçekten en rahat dillerden birisi OOP mantığını anla. QT öğren / Django öğren / Tenserflow-OpenCV öğren ki diğer Python bilenlerden sıyrıl ve insanlar senin applerini kullansınlar seni tercih etsinler.

Hocam emin ol azcık Linux tecrüben oluştuktan sonra Kaliden nefret edeceksin.
Daha "root" kavramını bilmeden / shell komutlarını oturmadan hatta daha switch user komutunu öğrenmeden Kali ile başlarsan Linuxtan nefret edersin.

Sana tavsiyem Mint biraz shell'e alıştıktan sonra kendi seçimini yapabilirsin ister Suse ister Arch ister Gentoo fakat emin ol Kaliye dönüp bakmazsın.

Bunun dışında Pythonu sakın bırakma Python syntax bakımından gerçekten en rahat dillerden birisi OOP mantığını anla. QT öğren / Django öğren / Tenserflow-OpenCV öğren ki diğer Python bilenlerden sıyrıl ve insanlar senin applerini kullansınlar seni tercih etsinler.
Yorumunuz için teşekkürler öncelikle. Bu konularda biraz bilgisiz olduğum için tekrar sorma ihtiyacı duyuyorum. Mint ile biraz öğrendikten sonra Kali'ye geçmeyeyim mi yani? Kali de yapabileceğim hacking işlerini Diğer dağıtımlarda da yapabilir miyim?

Yorumunuz için teşekkürler öncelikle. Bu konularda biraz bilgisiz olduğum için tekrar sorma ihtiyacı duyuyorum. Mint ile biraz öğrendikten sonra Kali'ye geçmeyeyim mi yani? Kali de yapabileceğim hacking işlerini Diğer dağıtımlarda da yapabilir miyim?
Yapabilirsin. Arkadaş da benim dediğimi diyor. Linux dünyasını azıcık öğren ondan sonra hackinge yönel.

Security ile mi uğraşacaksın? Yazılım ile mi uğraşacaksın? Sistem Yönetimi ile mi uğraşacaksın? Önce Open Source nedir? Kernel nedir? Linux nedir? Kabuk nedir? Shell nedir? bunu kavra yoksa hiçbiri ile uğraşamazsın.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı