Kali'de Wireless Attack için WPA Handshake Dışında Yöntem Var mı?

161553

Hectopat
Makaleler
1
Selamlar. Kendi ağımın şifresini klavyeye bakmadan rastgele oluşturup kaydettim. Daha sonra Aircrack-ng komutlarıyla WPA handshake yakaladım ve 10 GB boyutunda, yaklaşık 1 milyar anahtar barındıran bir word list ile tarattım. 25 saat sürdü ve sonuç: Key Not Found!

WPA Handshake dışında bir yöntem var mı? Daha doğrusu mutlaka packet yakalayıp taratmam mı gerekiyor? Kali'de işe yarar bir tool önerebilir misiniz?

RTL8814AU chipsetli adaptör kullanıyorum ama Aircrack-ng'de deauth komutuyla paket yollamama rağmen kullanıcıyı ağdan düşüremedim. Acaba bu chipset bu işlevi desteklemiyor mu, yoksa driver ile ilgili bir hata mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
3 Ay geçmiş. çözüm bulabildin mi bari hocam? bulamadıysan bir şey önerebilirim.
Buldum hocam. Öncelikle sorun chipset sürücüsünün packet injection desteklememesiymiş. RTL8812AU chipsetli başka bir adaptörle sorunu aştım.

Onun haricinde pixie dust, brute force gibi yöntemleri denedim ama en etkili sonuç dictionary attack ile alınıyor.
Tabi bunun için de sağlam wordlist oluşturmak gerekiyor. Büyük harf, küçük harf ve rakamlardan oluşan 30 milyar key barındıran bir wordlist oluşturdum. Sadece işlemciyle şifreyi kırmak aylarca sürecekti o yüzden zor da olsa ekran kartımın driver'ını kurdum ve hem işlemci hem ekran kartını kullanarak 3 gün süren bir tarama yaptım. Sonuç başarılı.

Siz ne önerecektiniz? Kali duruyor, deneyebilirim.

Buldum hocam. Öncelikle sorun chipset sürücüsünün packet injection desteklememesiymiş. RTL8812AU chipsetli başka bir adaptörle sorunu aştım.

Onun haricinde pixie dust, brute force gibi yöntemleri denedim ama en etkili sonuç dictionary attack ile alınıyor.
Tabi bunun için de sağlam wordlist oluşturmak gerekiyor. Büyük harf, küçük harf ve rakamlardan oluşan 30 milyar key barındıran bir wordlist oluşturdum. Sadece işlemciyle şifreyi kırmak aylarca sürecekti o yüzden zor da olsa ekran kartımın driver'ını kurdum ve hem işlemci hem ekran kartını kullanarak 3 gün süren bir tarama yaptım. Sonuç başarılı.

Siz ne önerecektiniz? Kali duruyor, deneyebilirim.
Ekran kartını nasıl kullandın? Hashcat kullanmış olmalısın. Hashcat ile nasıl parametreler kullandın? Bu arada evil twin yöntemine bakmanı öneririm.

Geri
Yukarı