Kaligrafik logo tasarımı nasıl yapılır?

grafikibrahim24

Decapat
Müşterimin bana ilettiği mesaj aynen şöyle:
"Merhabalar hocam,
Screenshot buradaki gibi YBÇ yazılı bir logo yapabilir misiniz?"

Açıkçası kendime güvenemedim nasıl yapılır böyle bir çalışma?
Buna uygun bir font veya başka bir tavsiyeniz var mı?

1572458854746.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Önce söylediği textle ilgili kağıt üstünde çalışma yapıp daha sonra illustrator ile şekil ve renk işini halledeceksin basit. Bknz ;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

El yazısı olan bir fontla yazmak istediğin şeyi yazıp, onu yazının şablonu olarak kullanıp üzerine Pen Tool ile istediğin şekilde çizebilirsin. Buradaki şablonun amacı yamuk ilerlememek, illa yazdığın fontun kenarlarından gitmek zorunda değilsin, sadece sana rehber olacak. Daha sonra Mesh Tool ile fotodaki degradeyi verebilirsin.
El yazısı olan bir fontla yazmak istediğin şeyi yazıp, onu yazının şablonu olarak kullanıp üzerine Pen Tool ile istediğin şekilde çizebilirsin. Buradaki şablonun amacı yamuk ilerlememek, illa yazdığın fontun kenarlarından gitmek zorunda değilsin, sadece sana rehber olacak. Daha sonra Mesh Tool ile fotodaki degradeyi verebilirsin.
veya @@WOODCUTTER arkadaşımızın önerdiği yöntemi de kulanabilirsin. Benim önerim biraz yorabilir.

@WOODCUTTER
@TheVibe
Teşekkür ederim arkadaşlar. İkinizin önerinizin karışımı bir şey yapacağım. Peki bu resimdekine benzer bir font var mı önerebileceğiniz?
Bu fontu önerebilirim. Çok benzemiyor, biraz regular bir font. Fakat üzerinde oynamalar yaparak benzetebilirsin bence. İyi çalışmalar.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı