Kalın sesli olmak iyi mi?

Kingdragon01

Centipat
Makaleler
1
Merhaba. 16 yaşındayım ama sesim 16 yaşındaki insandan bile bayağı kalın. Sizce iyi mi sesimin kalın olması? Bir keresinde okuldayken yeni gelen hocalardan biri bana sen üniversite öğrencisisin dedi. Bir de benden büyük olan bir ablaya abla dediğim zaman sen benimle yaşıtsındır dedi. Bir de çevremdeki çoğu kişi benimle dalga geciyor. Kimisi rapçi diyor kimisi mafya sesli diyor.
Alındığımdan değil ama sizce kalın sesli olmak iyi bir şey mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence iyi bir şey. Benim sesimde 15-16 yaşlarında ilk kalınlaşmaya başladığında oyunlardaki insanlara büyükmüşüm gibi tanıtabiliyordum kendimi. Kimse de yadırgamıyordu :D

Merhaba. 16 yaşındayım ama sesim 16 yaşındaki insandan bile bayağı kalın. Sizce iyi mi sesimin kalın olması? Bir keresinde okuldayken yeni gelen hocalardan biri bana sen üniversite öğrencisisin dedi. Bir de benden büyük olan bir ablaya abla dediğim zaman sen benimle yaşıtsındır dedi. Bir de çevremdeki çoğu kişi benimle dalga geciyor. Kimisi rapçi diyor kimisi mafya sesli diyor.
Alındığımdan değil ama sizce kalın sesli olmak iyi bir şey mi?
Sesinin kalın olması kötü birşey değil.

Arkadaşa katılıyorum , diksiyon ve kendini doğru ifade edebilmek çok önemli sesinin kalın olması bence iyi birşey buna kafayı hiç takma özgüvenli ol ve diksiyonun düzgün olsun yeterli

Kalın sesin tok olması lazım. Tok değil ise kötüdür. Ancak sesin tok ise gayet de iyi bir özelliktir. Üstüne bir de diksiyonu var ise kız bile düşürürsün. Benim sesim çok kalın olmasa da tok ve diksiyonum iyi. Telefonda görüştüğüm çoğu kızdan sesim hakkında iltifat alıyorum. Ve buluştuğumuz zaman tip de olunca zaten oluyor o iş :D. Yani kısacası bence iyi bir özellik. Dalga geçenlere takılma pek bu dünyada. Kısa olursun kısasın derler, uzun olursun çok uzunsun o ne deve gibi derler. Boş ver takılma. Diksiyonunu geliştirmeye bak.

Geri
Yukarı