Kaliteli 650W PSU önerisi

Teknik bilgi içermeyen 5 yıldızlı yorumlar umrumda değil. Kötü bir model. 2012 yapımı iç ünite barındırıyordu sanırsam. @Sir Benjamin daha iyi bilir.
2012 model VS serisine aşırı benzeyen bir yapısı var. Uzun süreli kullanılmamalı.

Denedinizmi çünkü ben ve arkadaşım 3 yıldır kullanıyoruz 1541 5 yıldız yalanmı söylüyorlar.
2012 üretimi VS serisi ile aynı iç yapıyı kullanıyor. Grup düzenlemeli bir PSU. Grup düzenlemeli PSU’lar 12v ve 5v kanalını aynı yerden kontrol eder, bu yüzden 12v kanalı yük altına girdiği zaman 5v kanalı dengede tutulamaz. Ayrıca en önemli korumalardan biri olan OCP koruması yok. Tier E bir PSU. Daha sayayım mı?

SHP V2 ile 2012 Corsair VS serisi ayni platform, kapasitor farki var. 2012 VS serisi sorunlu bir seriydi.

SHP V2'ye 5 yildiz verilmesi umrumuzda bile degil, o urune 5 yildiz verenler su ilk yazdiklarimin hicbirini bilmiyorlar veya takmiyorlar.

Ürün çok iyi, bu fiyata böyle güç kaynağı bulmak neredeyse imkansız. 80+ sertifikası var, bunun yanında tek kanaldan 600W alınabiliyor.

80+ sertifikasi kalite gostergesi degildir, tek 12V'luk kanaldan 600W vermesi de iyi bir sey degil.

4 adet korumasinin olmasi o unite icin normal olsa da aslinda az. Aktif guc faktoru dogrulamasi guncel tum PSU'larda var ve bir avantaj degil. Paketleme ve kutu icerigi de onemli degil, o neticede saticinin bir marifeti; urunun kalitesi ile alakasi yok.

Anlasilan bazi konularda biraz bilgilenmeye ihtiyacimiz var, su iki konuyu okumaya davet ediyorum seni. :)

Bütçe belli değil ama 500 600 TL arası uygun benim için.

Kalite koktu buralar.

Güzel ama alamam çok pahalı.

Bütçe belli değil ama 500 600 TL arası uygun benim için.

İkinci ele bakmalisin, sifirda bu fiyata bi' VX Plus PSU'lari biliyorum.

İkinci elden Pylon, A550BN, Zalman GigaMax gibi PSU'lar gelebilir, cok cok sansliysan Performance GD bulursun ki bulursan sakin ola kacirma. Temiz kullanilmis olma sarti ile :p

Bendeki GTX 1650 75W TUF modeli belki RX 6600 almayı düşünüyorum onu besleyebilecek bişiylere bakayım.

Bende kutulu faturalı garantili Corsair cx 650 F RGB var uygun fiyata verebilirim. Şu an RTX 3070 var kasamda çok rahat besliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı