Kaliteli bir yapay zeka değeri ne kadar olur?

Türkiye'de anlattıklarınızı sıfırdan yapacak bir insan maalesef yok. Çünkü "yapay zeka" denen şeyin kütüphaneleri bilinenin aksine bilgisayarcılar tarafından değil çoğunlukla matematikçiler tarafından yazılır hatta fizikçiler. Mesela Tensorflow'un geliştirilmesinde ileri seviye matematik ve fizik kullanılmıştır, o da sizin bu saydıklarınızı yapabilir derin öğrenme ile. Yani büyük ihtimalle "implementation" yapılan bir proje sizinkide yani hazır olanı alıp "edit" leme üzerine. Bunu kötülemek için söylemiyorum bir çok insan bunu dahi yapamaz çünkü uğraş gerektirir. Ama çok umut bağlayıp sonra hayal kırıklığı yaşamayın.
Hocam editleyerek değil. Sıfırdan yapmaya çalışıyorum. Şu an algoritma kurma kısmındayım.

Ses tanıma konusunda problem yaşayabilirsiniz.
Şu an en iyi ses tanıma özelliğine sahip sistem Google sanırım. 50+ dili gürültülü ortam vs. fark etmeden tanıyabiliyor.
Eğer ses tanımasınıda siz yapacaksanız ve sorunsuz olacaksa bu iş tamamdır :)

Teşekkür ederim ben de az düzeyde biliyorum. Geliştirmek istiyorum da ondan sordum.
Rica ederim. Sorunuz olursa veya hata alırsanız açtığınız konuda etiketleyin gelirim.
Ses tanıma konusunda problem yaşayabilirsiniz.
Şu an en iyi ses tanıma özelliğine sahip sistem Google sanırım. 50+ dili gürültülü ortam vs. fark etmeden tanıyabiliyor.
Eğer ses tanımasınıda siz yapacaksanız ve sorunsuz olacaksa bu iş tamamdır :)
Hocam şuanlık ses tanımayı google ile yapıyorum. Bu aralar ilgilenemedim çünkü özel bir kaç işlerim var. Ama ses algılama alt yapısını tamamen kendim yapmaya çalışacağım.
Eğer yaptığınız proje "If This Then That"in ötesine geçemezse alınmayın ama hiç bir şeye yaramaz.
Haklısınız hocam. Tabii ki temel altyapısı o olacak. O olacak derken mesela "merhaba" denmesine "selam" denmek gibi değil. Genellikle kişinin duygusunu ve ses tonunu algılama kısmında olacak.

Bu insanın yapay zeka yapıyorum diye kendini kandırmasıdır. Haklısınız.

Yani dediğiniz şey olmayacak.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı