Çözüldü Kaliteli ekran görüntüsü nasıl alınır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

MehmetAbin

Picopat
Yer
Mekan
Daha fazla  
Meslek
Technopat Blogcusu
PC kaliteli ekran görüntüsü nasıl alınır?
Yardım eder misiniz?
Windows'un kendi programlarını ve Lightshot gibi uygulamaları denedim ama hepsinde çektiğim SS'ler kötü çıkıyor.
Word ve başka platformlarda kullandığım bir yazılı belgeyi SS alıyorum.
Yazıları okunmuyor.

Çözüm
Windows'ta LightShot yerine ShareX öneriyorum ben. İsterseniz bir de onunla deneyebilirsiniz. Yalnız farklı araçlarla da kalitesiz görüntü alıyorsanız problem başka bir yerde olabilir.
Derdiniz SADECE word belgelerini foto olarak kaydetmek mi?
Eğer sadece buysa aşağıdaki yöntemi uygulayın.
(Bendeki office 2019, ona göre anlatıyorum.)

Haricen sadece adobe reader yüklemeniz yeterli, zaten nerdeyse herkeste bulunan ve ücretsiz bir program.

1. Word dosyanızı pdf olarak kaydedin, kaydet penceresinde seçenek olarak daha yüksek kaliteyi seçin,
1611415601240.png

2. Pdf dosyasını adobe reader ile açın,
DÜZENLE menüsünden ANLIK GÖRÜNTÜ AL ı seçin,
1611415808009.png

3. Zoom oranını ihtiyacınıza göre arttırın, zoom arttıkça elde edeceğiniz ekran görüntüsü daha da detaylanacak, ancak dosya boyutu da büyüyecektir.

1611415960333.png

4. CTRL+A tuşlarıyla VEYA düzenle menüsünden tümünü seç diyerek sayfanın tamamını veya fare yardımıyla istediğiniz kısmını seçin. Ancak fare ile kısmen seçim yapacaksanız zoom oranı yüzünden zorlanırsınız.

Seçtikten sonra isterseniz CTRL+C ile veya DÜZENLE menüsünden kopyala veya sağ tık ile açılan menüden kopyalama işlemini yapın.

SAYFAYI SEÇTİĞİNİZDE AŞAĞIDAKİ FOTODA GÖRÜNDÜĞÜ GİBİ GÖLGELENME OLMALIDIR.

1611416310387.png

Artık istediğiniz yere foto olarak yapıştırabilirsiniz, veya boş bir word vs office uygulamasına yapıştırıp, sağ tıklayarak resim olarak kaydedebilirsiniz.

ÖNEMLİ NOT:
1. Bilgisayarınızdaki ram e bağlı olarak, yüksek zoom değerlerinde kopyalama yapmayacaktır, bunu deneyerek öğrenebilirsiniz.

2. YANLIŞ ANLAMAYI ÖNLEMEK İÇİN; Bu yöntemle sadece ekranda görünen kısım DEĞİL, SAYFANIN TAMAMININ FOTOSU ÇEKİLMEKTEDİR. Sayfa boyutu önemli değildir. Ben bu şekilde A0 ebadında (çok fazla A4 kağıdın birleşmiş hali gibi düşünün.) projenin görüntüsünü alıyorum.

Eğer işinize yaradıysa lütfen bu mesajı çözüm olarak seçiniz.

Geri
Yukarı