Kaliteli fare FPS düşürür mü?

Niksi

Hectopat
Makaleler
5
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Lenovo V15 G3
R7 5825U
16GB 3200Mhz
Vega8
"Kalite" kişiden kişiye değişebilir, ben SS Prime ile laptopun touchpadını karşılaştırıcağım.

Fareyi aldıktan sonra BF1 üzerinde denemek istedim. Normal FPS değerlerinin bir tık altında aldığımı fark ettim. Masaüstüne dönüp Görev Yöneticisi'nden CPU kullanımına baktığımda SS Prime Max %8'e çıkarırken touchpad Max %4'e çıkarıyordu. Bu durum neden kaynaklanıyor?

"Kalite" kişiden kişiye değişebilir, ben SS Prime ile laptopun touchpadını karşılaştırıcağım.

Fareyi aldıktan sonra BF1 üzerinde denemek istedim. Normal FPS değerlerinin bir tık altında aldığımı fark ettim. Masaüstüne dönüp Görev Yöneticisi'nden CPU kullanımına baktığımda SS Prime Max %8'e çıkarırken touchpad Max %4'e çıkarıyordu. Bu durum neden kaynaklanıyor?

SteelSeries Engine yüklüyse o kullanıyordur. Razer'ın programıda aynı şekilde klavyenin rengini ayarlamak istediğim zaman açmam gerekiyor açınca da CPU kullanıyor.

Polling rate yüksek bir mouse ve yetersiz işlemci kombinasyonu buna sebep olabilir mümkündür.
Yüksek Hz değerine sahip fareler eski işlemcilerde kullanımını ciddi oranda arttırdığını ve bu nedenle performansın düştüğünü gözlemledim. Yani evet düşürür.
SteelSeries Engine yüklüyse o kullanıyordur. Razer'ın programıda aynı şekilde klavyenin rengini ayarlamak istediğim zaman açmam gerekiyor açınca da CPU kullanıyor.
Üstteki arkadaşın dediği gibi SteelSeries, Razer gibi markaların kendi yazılımları biraz fazla kaynak tüketiyor. Ufak ihtimal olsa da onlarda sebep olmuş olabilir.

Cevaplar için teşekkür ederim. İşlemcim R7 5825U. Arka planda SteelSeries uygulaması açık değil. Uygulama üzerinden polling rateyi düşürüp tekrar test edeceğim. Şu an 1000'de.

@Rpyd @AceTeq @PargalıMuharremPasha @Noctis Lucis Caelum

Test ettim. Polling rate 125 iken işlemci touchpad ile aynı miktarda kullanıyor. Peki bu polling ratenin kaç olmasını önerirsiniz?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı