Kaliteli, iyi grafiklere sahip oyun önerisi

Electusxa

Femtopat
Daha fazla  
RAM
CORSAIR 8GB Vengeance LPX Siyah 3200MHz CL16 DDR4 Single Kit Ram X2
SSD veya HDD modeli
Kingston 500GB NV1 NVMe M.2 2280 SSD (2100MB Okuma
Ekran kartı
GIGABYTE GeForce RTX 3060 EAGLE OC 12GB GDDR6 192
Anakart
GIGABYTE H610M H 3200MHz DDR4 Soket 1700 M.2 HDMI
İşlemci
Intel Core i3 12100F 4.3GHz 12MB Önbellek 4 Çekird
Aklınızda olan güzel, grafikleri iyi, hikayeli, açık dünya, sürükleyici oyun önerilerini alayım arkadaşlar.

Aklınızda olan güzel, grafikleri iyi, hikayeli, açık dünya, sürükleyici oyun önerilerini alayım arkadaşlar.
Rdr 2, God Of War, Witcher3 gibi oyunlar hem grafik hemde hikaye anlamında akla ilk gelenlerden. Onun dışında grafikleri orta kalitede olsa da BioShock İnfinite hikayesiyle bir başyapıttır. Aynı şekilde Alan Wake harika hikayeye sahiptir fakat grafikleri yeni nesil oyunlarla karşılaştırılamaz ne yazık ki.

ELDEN RING (+++),
Red Dead Redemption 2 (+++),
Cyberpunk 2077 (++),
PlayStation konsolun varsa Ghost of Tsushima (+).

Bunlar dışında aklıma kaliteli bir oyun gelmiyor, açık dünya konsepti kötü oyunlarla dolu çünkü hiçbirini önermek içimden gelmiyor. Parantez içerisindeki +'ları öneri seviyesi olarak düşünün, ne kadar çok öneriyorsam o kadar + koyuyorum.

Yine de, belki sen sevebilirsin diye benim kişisel olarak tercih etmediğim ancak konudaki kriterlere uyabilecek oyunları da ekleyeyim, sonuçta zevkler ve renkler:

Assassin's Creed: Valhalla (---)
Neden önermiyorum? Aşırı ruhsuz, duygudan yoksun karakterler, sönük olay örgüsü, sıkıcı hikaye, teknik açıdan Cyberpunk'ı aratmıyor.
Neden listede? Grafikleri güzel, açık dünya.

Horizon Zero Dawn (---)
Neden önermiyorum? Kendini bir gram geliştirmeyen, tekrar eden oynanış, bomboş yetenek ağacı.

Watch Dogs: Legion (---)
Neden önermiyorum? Ruhsuz karakterler, eksik ve kötü ses dizaynı, boş açık dünya.
Neden listede? Grafikleri güzel sayılabilir, açık dünya.

Far Cry 6 (-)
Neden önermiyorum? Boilerplate senaryo, kendini geliştirmeyen oynanış.
Neden listede? Grafikleri güzel, açık dünya, önermediğim diğer oyunlara kıyasla daha iyi yan karakterler, daha eğlenceli oynanış, görevlerin büyük bir çoğunluğunun ister gizlilikle, isterse de aksiyonla yapılabilmesine imkan vermesi.

Son düzenleme:
ELDEN RING (+++),
Red Dead Redemption 2 (+++),
Cyberpunk 2077 (++),
PlayStation konsolun varsa Ghost of Tsushima (+).

Bunlar dışında aklıma kaliteli bir oyun gelmiyor, açık dünya konsepti kötü oyunlarla dolu çünkü hiçbirini önermek içimden gelmiyor. Parantez içerisindeki +'ları öneri seviyesi olarak düşünün, ne kadar çok öneriyorsam o kadar + koyuyorum.

Yine de, belki sen sevebilirsin diye benim kişisel olarak tercih etmediğim ancak konudaki kriterlere uyabilecek oyunları da ekleyeyim, sonuçta zevkler ve renkler:

Assassin's Creed: Valhalla (---)
Neden önermiyorum? Aşırı ruhsuz, duygudan yoksun karakterler, sönük olay örgüsü, sıkıcı hikaye, teknik açıdan Cyberpunk'ı aratmıyor.

Horizon Zero Dawn (---)
Neden önermiyorum? Kendini bir gram geliştirmeyen, tekrar eden oynanış, bomboş yetenek ağacı.

Watch Dogs: Legion (---)
Neden önermiyorum? Ruhsuz karakterler, eksik ve kötü ses dizaynı, boş açık dünya.
Neden listede? Grafikleri güzel sayılabilir, açık dünya.

Far Cry 6 (-)
Neden önermiyorum? Boilerplate senaryo, kendini geliştirmeyen oynanış.
Neden listede? Grafikleri güzel, açık dünya, önermediğim diğer oyunlara kıyasla daha iyi yan karakterler, daha eğlenceli oynanış, görevlerin büyük bir çoğunluğunun ister gizlilikle, isterse de aksiyonla yapılabilmesine imkan vermesi.
Dikkate alıcam brom, ve evet özellikle Far Cry hakkındaki düşüncelerine katılıyorum.

RDR 2, God of War, Witcher 3 gibi oyunlar hem grafik hem de hikaye anlamında akla ilk gelenlerden. Onun dışında grafikleri orta kalitede olsa da BioShock infinite hikayesiyle bir başyapıttır. Aynı şekilde alan wake harika hikayeye sahiptir fakat grafikleri yeni nesil oyunlarla karşılaştırılamaz ne yazık ki.

1667491165911.png

Başliyalım o zaman. :)

Açık dünya değil ama Control'ün grafikleri beni memnun etmişti.
Oyun güzelmiş The Witcher bittikten sonra indiricem dostum.

Yeni konular

Geri
Yukarı