Kaliteli kalem önerisi

Genel olarak soru çözümü ve yazmak için alacağım ancak ne yazık ki bu mesajı yazmadan önce Rotring Rapid Pro'yu aldım, elime geçtiği zaman güncelleme yapacağım.

Yazı için yumuşak istemiyordum. Çünkü yaklaşık 5 yıl Grip 2010 kullandım bundan dolayı artık yumuşak yazan kalemlerden bıktım.

Şu an aktif olarak Uni Kuru Toga kullanıyorum. Kuru Toga Engine sayesinde hiç uç kırmıyor ve uç sürekli dönerek hep sivri kalıyor. Ama tek sorunu bu hep sivri kalma özelliğini az bastırarak yazdığımda pek etkisi olmuyor gibi.

Neyse zaten artık çoktan aldım bile gelince göreceğim.
Geldi mi?

Evet bugün geldi, henüz deneme fırsatım olmadı ancak tasarımını ve elde duruşuna hayran kaldım. Ayrıca beklediğimden ince geldi.

Yamulabilir dedikleri ucu da Tikky'e veya diğer iğne uçlu kalemlere göre yarısı gib bir uzunluğu var yani çizilme dışında düşürmenin pek bir sıkıntısı olacağını sanmıyorum.

Elimde böyle duruyor:
IMG_20221007_200938_HDR.jpg

@Linux Kaymak Kalemi 1-2 saattir deniyorum. İlk fark ettiğim kusuru arka kapak kısmının sallanması. Bunu penseyle sıkarak düzeltebiliyormuşuz.

Bunun dışında hiç bir sorunum yok kalemle. Daha ilk günümden bir kere düşürdüm bu arada, bundan sonra daha dikkatli olacağım.

Kalemi 2 gündür kullanıyorum. Bir sürü test çözdüm ve 5 sayfa da yazı yazdım. Yazı yazarken ağırlığı hiç rahatsız etmiyor hatta kalem kontrolü için daha rahat oluyor ancak soru çözerken ben 9 gramlık kalemi sallamaya alışkın olduğum için Rapid Pro biraz ağır geldi. 9 gramdan 24 grama geçince gerçekten hafif bir rahatsızlık hissettim.

Kısaca eğer günde 2-3+ saat soru çözüyorsanız tavsiye etmem plastik modeller sizin için daha uygun olur.
Ama günde en fazla 2 saat soru çözüyorum ve yazı da yazıyorum derseniz güzel bir kalem.

1 ay sonra kalem için detaylı bir araştırma yaparak bir makale yazmayı düşünüyorum.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı