Kaliteli lehim teli ve havya önerisi

pelested

Centipat
Arkadaşlar yaklaşık 500, 600 TL gibi bir bütçem var. Elektrik-elektronik mühendisliği 1. sınıf öğrencisiyim. Uzun yıllar işimi görecek güzel bir havya istiyorum. Lehim de pastalı olursa çok iyi olur. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar yaklaşık 500, 600 TL gibi bir bütçem var. Elektrik-elektronik mühendisliği 1. sınıf öğrencisiyim. Uzun yıllar işimi görecek güzel bir havya istiyorum. Lehim de pastalı olursa çok iyi olur. Şimdiden teşekkürler.

Tel için soldex marka alın.

Lehim teli için Kurtel, lehim pastası için Lötfett çok iyi bir markadır. Koçtaş'da lehimleme setleri halinde satılanları da tercih edebilirsiniz. Havya olarak Performance Power seçilebilir, orta kalitede olup havya olarak sürekli tercih ettiğim bir markadır, Koçtaş'da satılıyor. Kolay gelsin.

Son düzenleme:
Şuan lehim teli olarak kurtel kullanıyorum çok memnunum. Soldex de kullandım oda iyi ama bana kurtel daha iyi gibi geldi bilmiyorum. Pasta olarak lötfett kullanıyorum ondan da memnunum. Zaten pastalı teller ama bazen yüzeye tutunması için gerekli oluyor.

Şuan lehim teli olarak kurtel kullanıyorum çok memnunum. Soldex de kullandım oda iyi ama bana kurtel daha iyi gibi geldi bilmiyorum. Pasta olarak lötfett kullanıyorum ondan da memnunum. Zaten pastalı teller ama bazen yüzeye tutunması için gerekli oluyor.
Lehim teli için Kurtel, lehim pastası için Lötfett çok iyi bir markadır. Koçtaş'da lehimleme setleri halinde satılanları da tercih edebilirsiniz. Havya olarak Performance Power seçilebilir, orta kalitede olup havya olarak sürekli tercih ettiğim bir markadır, Koçtaş'da satılıyor. Kolay gelsin.
Tel için soldex marka alın.
Çok teşekkürler dostlar önerileriniz için.

Hocam ben havya olarak JBC ve BAKU9850 kullanıyorum . Bütçeni biraz daha zorlayabilirsen Sunshine S210 tavsiye ederim. Standart havyalarda uçlar kalındır. SMD lehimleme yapamazsın. Ha birde havalı istasyonlar var . Biraz kendini zorlayıp, kalem havya almak yerine ya istasyonlu ve hava tabancalı bir havya almalısın yada sunshine s210 gibi en azından biraz daha iş görecek bir havya almalısın .
Bu arada bende Elektrik-Elektronik Mühendisiyim ve benzer süreçleri yaşadık :) Hazır setlere falan sakın bulaşma . Ahşap saplı havyaları görürsen arkana bakmadan kaç . Çin malı pastalardan uzak dur. Normal şartlarda Soldex, Kurtel gibi lehimler kaliteli değildir . Ancak Alpha lehimlerin yarım kilosu 1k₺ olduğu için mecburen bunları kullanıyoruz. Pasta konusunda AmTech, Ersa gibi markalar on numaradır . Ama pahalı :) O yüzden Lötfett alınabilir en azından nerede üretildiği belli ama kullanırken dikkatlı olman lazım . Azar azar kullanıp havya ucunda hiç bekletmemelisin .
Meslek hayatında başarılar dilerim . Yardımcı olabileceğim bir konu varsa çekinmeden sorabilirsin .
Kolay gelsin.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı