Çözüldü Kaliteli PSU ve AM4 soket anakart önerisi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Coolkaan123

Kilopat
Daha fazla  
Selam dostlar, Allah nasip ederse kendime sistem toplayacağım. Bağcılar'da oturuyorum bu aralar sürekli elektrik git gel olayı var. 10 senelik kasa vardı, zamanında fomat atarken bozmuştum tekrar deneyim dedim monitöre ekran gelmiyordu bir şekilde ayarlardım PSU'ya kablosunu takarken bir ses geldi, sonra PSU'nun yanındaki tuşa bastığım zaman evdeki Lamba'nın ışığı az bir şey kısıldı, fakat kapatınca tuşu ışık normal Seviye'ye geliyordu. Bende aç kapat yaptım 2-3 kere daha sonra tak diye elektrikler gitti geldiği zaman denedim bir daha açılmadı bilgisayar. Kaliteli olarak PSU ve anakart ne önerirsiniz? 6-7 binlik bütçe ile en azından bir şey olduğu zaman sisteme zarar vermesini istemiyorum. Evdeki mutfağın lambası bile ara sıra gidip geliyor. Şimdiden teşekkür ederim.

Edit: Anakart olarak Ryzen işlemci alacağım ona göre söylerseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
6 7 bin liralık sistemde sadece anakart ve psuya o kadar para ayırmayın bence. Eğer kasayı dahil ediyorsanız yine ayırmayın onun yerine diğer parçalarıınızı yükseltin

6 7 bin liralık sistemde sadece anakart ve psuya o kadar para ayırmayın bence. Eğer kasayı dahil ediyorsanız yine ayırmayın onun yerine diğer parçalarıınızı yükseltin
Valla hocam, oturduğumuz yer elektrik olarak sıkıntılı, şimdi korkuyorum bende elektrik birden gidip gelirse tüm sistem çöp olur diye. Yada AnaKart farketmez ise psu'ya ağırlık verebilirim.

Valla hocam, oturduğumuz yer elektrik olarak sıkıntılı, şimdi korkuyorum bende elektrik birden gidip gelirse tüm sistem çöp olur diye. Yada AnaKart farketmez ise psu'ya ağırlık verebilirim.
Anlıyorum endişenizi ama ona bu kadar masraf etmek yerine 100 liraya sigortalı prizler satılıyor onlardan alabilirsiniz pcyi taktığınız prize. Anakartların da belirli bir seviyeden sonra çoğu bu voltaj değişimine dayanacaktır bence. PSU yu yine kaliteli almak gerek ama çok bütçe ayırmak ne kadar doğru bilmiyoum

Geri
Yukarı