Kaliteli soğutuculu Gaming laptop önerisi

Bütçe
20000-30000

Bileşen olarak aynılar tuf 8x2 rame sahip rog strix 1x16 rame sahip aralarında 10 derece sıcaklık farkı oluyor hangisi para olarak işinize geliyorsa onu alın ama bu bütçede bu iki laptop harici birşey almayın. Attıkları acer 30ms panele sahip ve ısınıyor, monster soğutması başarılı fakar paneli 30 ms. Laptopta asustan şaşılmaz.
Hocam nitro an515-45 mi 30 ms çünkü özelliklerinde 144hz 3 ms diyor onu almayı düşünüyorum da.

Hocam nitro an515-45 mi 30 ms çünkü özelliklerinde 144hz 3 ms diyor onu almayı düşünüyorum da.
3 ms yanıltmaca hocam başka bir değer o gerçek ms değeri 10-30 ms değer aralığı, dediğim gibi attığım iki modelde üzmez tuf sadece rog strixe göre ısınıyor onuda soğutucu ile halledersiniz.

Bileşen olarak aynılar TUF 8x2 RAM'e sahip ROG STRIX 1x16 RAM'e sahip aralarında 10 derece sıcaklık farkı oluyor hangisi para olarak işinize geliyorsa onu alın ama bu bütçede bu iki laptop harici bir şey almayın. Attıkları Acer 30ms panele sahip ve ısınıyor, Monster soğutması başarılı fakar paneli 30 ms. Laptopta ASUS'tan şaşılmaz.

Hocam hangisi soğutucu konusunda daha iyi attıklarınızdan?

Son olarak, Trendyol veya Hepsiburada'dan almak sıkıntı çıkarır mı?

Tuf yük altında 80-90 arası rog strix 75-85 derece arası çalışıyor bu değerler laptoplarda normal rog strix alırsanız ramine 2000₺ vericeksiniz dual channel yapmazsanız performans alamazsınız arada 5000 ₺ var ölçüp biçip ona göre alabilirsiniz aradaki 5-10 derece notebook soğutucula çok aza indirilebilir.

Son olarak, Trendyol veya Hepsiburada'dan almak sıkıntı çıkarır mı?
Çıkarmaz hocam son kasım indirimlerini bekleyin tuf 24.999₺ ye inmişti bende aynı kasanın 1x16 sını alıcaktım ama yetişemedim sıkıntı olucağını düşünmüyorum.

TUF yük altında 80-90 arası ROG STRIX 75-85 derece arası çalışıyor bu değerler laptoplarda normal ROG STRIX alırsanız ramine 2000₺ vereceksiniz Dual channel yapmazsanız performans alamazsınız arada 5000 ₺ var ölçüp biçip ona göre alabilirsiniz aradaki 5-10 derece notebook soğutucula çok aza indirilebilir.

Çıkarmaz hocam son kasım indirimlerini bekleyin TUF 24.999₺ ye inmişti bende aynı kasanın 1x16'sını alacaktım ama yetişemedim sıkıntı olacağını düşünmüyorum.

Bu 1x16 değil mi hocam? Ve ayrıca TUF'ta Dual channel vs yapmama gerek yok değil mi?

Bu 1x16 değil mi hocam? Ve ayrıca TUF'ta Dual channel vs yapmama gerek yok değil mi?
Bu 8x2 hocam rog strix 1x16 ne marka alırsanız alın tam performans için çift kanal yapmak zorundasınız ben 32 gb rame çıkarmak için 1x16 alıcam birde kasası daha çok hoşuma gitti.

Tek kanal olan tuf modeli bu.

Bu 8x2 hocam ROG STRIX 1x16 ne marka alırsanız alın tam performans için çift kanal yapmak zorundasınız ben 32 GB RAM'e çıkarmak için 1x16 alacağım bir de kasası daha çok hoşuma gitti.

Tek kanal olan TUF modeli bu.

Hocam kusura bakmayın bu konularda çok bilgim yok ondan soruyorum. TUF'un çift kanal olan modeli varsa atabilir misiniz? Ve anladığım kadarıyla 1x16 TUF yok. 1x16 istiyorsam ROG STRIX almalıyım değil mi?

Bu 8x2 hocam rog strix 1x16 ne marka alırsanız alın tam performans için çift kanal yapmak zorundasınız ben 32 gb rame çıkarmak için 1x16 alıcam birde kasası daha çok hoşuma gitti.

Tek kanal olan tuf modeli bu.
Bir de hocam hangi a15 modelini almalıyım? Hn082, hn095 ve hn096 gözüme çarptı. Farkları nelerdir?

Son düzenleme:
Hocam kusura bakmayın bu konularda çok bilgim yok ondan soruyorum. TUF'un çift kanal olan modeli varsa atabilir misiniz? Ve anladığım kadarıyla 1x16 TUF yok. 1x16 istiyorsam ROG STRIX almalıyım değil mi?

Bir de hocam hangi a15 modelini almalıyım? Hn082, hn095 ve hn096 gözüme çarptı. Farkları nelerdir?

Hocam bu ikisi tuf serisi 8x2= 16 gb ram

Hocam buda tuf serisi 1x16 gb ram . Dediğiniz gibi üç modeli var her bileşenleri aynı kasa yapılarıda aynı sadece ramlerin tek veya çift olduğu veya üst kapak modelleri değişik diğer herşeyleri aynı. Rog strix modellerinin hepsi 1x16 yani tek kanal rame sahip.

Geri
Yukarı