Çözüldü Kalitesiz Anakartta Kaliteli Kulaklık Kullanılır Mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Ali Pınar

Kilopat
Makaleler
1
Herkese merhaba. İki adet sorum olacak.
  • MS-AA8C11 anakartım var kaliteli denemez, AIO PC'nin anakartı. Efsane Cuma indirimlerinde kulaklık arayışına girdim ve bu modeli beğendim. Bir yerde kaliteli bir anakartınız yoksa ve ses kartsız kulaklık alırsanız tam performans alamazsınız diye bir şey okumuştum. Böyle bir şey gerçekten var mı? Deneyen olursa veririm şukusunu 🙂
  • Eğer üstte bahsettiğim şey uydurmadan ibaretse bahsi geçen kulaklık alınır mı? İndirimler bitmeden bu fiyata daha iyisini bulabilir miyim?
Not: Konuyu masaüstü bilgisayarlar bölümüne açmamın sebebi bunun teknik bir soru olması ve sadece kulaklıkla alakası olmamasıdır. Cevaplarınızı bekliyorum.

Çözüm
Merhaba,
Ses kalitesi tamamen kullandığınız cihazdaki ( anakart üzerindeki ya da harici ses kartı üzerindeki ) digital dönüştürücülerle alakalı. sonuçta dönüştürücüler ne kadar kaliteli ise o kadar kaliteli ses çıkışı alırsınız. Bu durumda, kalitesiz çıkışa kaliteli kulaklık ya da hoparlör kullanırsanız, çıkış kaynağınıza göre sonuç elde edersiniz ve kulaklığı vs tam performansta kullanamazsınız. Ama bu durum daha çok müzik ile pro ilgilenenler için geçerli , sizin alıcağınız kulaklık ile anakartta böyle bi sorunla kısmen karşılaşmazsınız. Bu sorunu yaşayabileceğiniz ekipmanlar daha üst sınıfta. Ama söyle bir durum da var, eğer ortalama sınıfta iyi bir ses kartı alırsanız, alacağınız kulaklıkla daha kaliteli ses elde edeceksiniz. Ama bu fark önemsenecek bir fark değil, yani ses kartı almanız elzem değil.
Merhaba,
Ses kalitesi tamamen kullandığınız cihazdaki ( anakart üzerindeki ya da harici ses kartı üzerindeki ) digital dönüştürücülerle alakalı. sonuçta dönüştürücüler ne kadar kaliteli ise o kadar kaliteli ses çıkışı alırsınız. Bu durumda, kalitesiz çıkışa kaliteli kulaklık ya da hoparlör kullanırsanız, çıkış kaynağınıza göre sonuç elde edersiniz ve kulaklığı vs tam performansta kullanamazsınız. Ama bu durum daha çok müzik ile pro ilgilenenler için geçerli , sizin alıcağınız kulaklık ile anakartta böyle bi sorunla kısmen karşılaşmazsınız. Bu sorunu yaşayabileceğiniz ekipmanlar daha üst sınıfta. Ama söyle bir durum da var, eğer ortalama sınıfta iyi bir ses kartı alırsanız, alacağınız kulaklıkla daha kaliteli ses elde edeceksiniz. Ama bu fark önemsenecek bir fark değil, yani ses kartı almanız elzem değil.

Çözüm
Merhaba,
Müzik için falan kullanmayacağım, aradığım cevap çok teşekkür ederim.
O modeli önermem. Tam verim alamazsın ama sorun çıkmaz.
Hangi modeli önerirsiniz bu fiyat bandına? Bir de bu tam verim alamama olayı bariz bir fark mıdır? Hep tam verim alamazsın diyorlar ama 40 TL'lik kulaklıkla aynı derecede mi olur?

Müzik için falan kullanmayacağım, aradığım cevap çok teşekkür ederim.

Hangi modeli önerirsiniz bu fiyat bandına? Başka konu mu açayım yoksa?
Buna daha fazla para vereceğime gidip Tronsmart Sono alırdım açıkçası. Sana önceden demiştim sanırım ama CH321'in stoğa gelmesini de bekleyebilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı