Kalitesiz güç kaynağı nelere sebebiyet verir?

Eren186

Picopat
Daha fazla  
Frisby'nin dandik güç kaynağını kullanıyorum ve birkaç konumda bunun üzerine kurulu fakat spesifik olarak sormak istiyorum dandik bir PSU nelere sebebiyet verir örneğin performansa eksi katkısı olur mu? (FPS düşmesi gibi donanımlara yeteri kadar güç verilememesi WATT düşüklüğü inişli çıkışlı olması stabilizasyon sorunları gibi).

Frisby'nin dandik güç kaynağını kullanıyorum ve birkaç konumda bunun üzerine kurulu fakat spesifik olarak sormak istiyorum dandik bir PSU nelere sebebiyet verir örneğin performansa eksi katkısı olur mu? (FPS düşmesi gibi donanımlara yeteri kadar güç verilememesi WATT düşüklüğü inişli çıkışlı olması stabilizasyon sorunları gibi).

Performansı etkilemez, güç ya vardır, ya yoktur, arası olmaz.

Bilgisayar açık uyurum.
Bulunduğum yerde hiç anlayamadığım bir nedenle her gece saat 2 ile 5 arası sanki trafo reset gibi elektrikler 15 saniyeliğine gidip geri geliyor.
PSU iyi heralde ki bugüne kadar sorun çıkmadı. :)
İyi PSU lazım vesselam, ne olur ne olmaz.

@Andar Han daha sağlam/kapsamlı bilgi verebilir.

Son düzenleme:
Elektrik gidip gelirse bozulabilir dolaylı yoldan diğer parçaları da etkileyebilir.

Patlayabilir, yük altında kapanmalara sebep olabilir, elektrik kesintisi gibi durumlara sistemin zarar görmesini sağlayabilir.

Yükte kapanır, fazla ısınır fazla ses yapar. 80+ sertifikaları güvenilir degil, stabil güç değeri vermezler. Cogu guc sertifikaları eksik, yeterli sanırım.

Benim kullandığım Everest PSU 1-2 kere kapanmaya sebep olmuştu üçüncüsünde anakartımın ses kartını yaktı, MSI PSU aldım ben de kafam rahat artık.

Performansı etkilemez, güç ya vardır, ya yoktur, arası olmaz.

En iyi ihtimal patlar, kötü ihtimalde ise kendisiyle beraber yanında birkaç donanımıda yanında götürür. Onun haricinde yeterli güç verebiliyorsa en baba PSU'dan bir farkı olmaz.

Yorumlarınız için teşekkür ederim yeni PSU aldım yarın elimde olacak dandik C4'ten kurtulma vakti.

Umarım FPS drop sorununu çözebilirim. (detaylı hali konularımda mevcut).

Yabancı bir sayfadan translate 🙂
1 - yüksek yükte yeterli gücü tamamen sağlayamıyor - genellikle kapanıyor, ancak bazı aşırı durumlarda o kadar ısınabilir ki kendi kendine alev alabilir.
2 - yükte sabit voltaj regülasyonu sağlayamamak genellikle çökmelere neden olur ve nadir durumlarda anakart gibi bileşenlere zarar verebilir.
3 - şebeke gücünden kaynaklanan voltaj yükselmelerine/düşüşlerine dayanamama - aslında oldukça yaygındır ve bu, anakartı, GPU'yu veya sürücüleri öldürebileceği anlamına gelir. Daha iyi PSU'lar sisteminizi korumak için filtreleyecek, kapatacak veya dahili bir sigortayı attıracaktır.
4 - genellikle fan ucuzdur ve gerçekten gürültülüdür ve iyi bir fandan çok daha çabuk ölür. Ölü bir fan PSU'yu aşırı ısıtır ve bu kötü bir durumdur.

Geri
Yukarı