Kalitesiz güç kaynağı şiddetle patladı!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Makaleler
3
Yer
Nebuchadnezzar
Daha fazla  
Meslek
Judge Dredd
Sorun bir ay önce başladı. Bilgisayarı açtığımda tüm sistemler çalıştığı halde ekrana görüntü gelmiyordu. Ekran kartını temizledim ve tekrar denedim ama sorun devam etti. Anakarta bağlayıp denedim ve olmadı. Bilgisayarcıya götürüp sorunu anlattım oda bana anakartımda statik elektrik biriktiğini söyledi. Sorunu halledip geri aldım. Bir kaç gün önce sorun tekrar oluştu ve açılmadı bende yarın tekrar denerim deyip vazgeçtim. Tekrar açmak istediğimde düğmeye bastım ve Power şiddetle patladı. Bunun sebebi ne olabilir?

Yaklaşık 10 yıl önce başladı. Annem beni evde tutmak, sokaktaki tehlikelerden korumak için bir PC aldı. O günden sonra da evden çıkmadım. Hayatımı PC’ye verdim. Bu 10 yıl içinde binlerce bakkal tanıdım. 1000 TL’lik bilgisayarlara 10 TL’lik güç kaynakları takıyorlardı. Tabi ben hep onlardan uzak durdum. Okudum, okudum ve okudum. Bilgisayara güç veren bu bileşenin çok önemli olduğunu gördüm. Donmalar, kitlenmeler, mavi ekranlar, FPS düşmeleri, parçaların yanması, patlamalar: kalitesiz bir güç kaynağı hepsine neden olabiliyormuş.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı