Kalorifer Peteğinin Yanına Bilgisayar Koymak

yh57

Kilopat
Daha fazla  
Bilgisayarın hemen yanında kalorifer peteği bulunuyor ve masamın yanları açık. Sizce bir sıkıntı olur mu? Olursa, ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim bilgisayarım da kalorifer peteğine 1 metre mesafede. Kapakları tamamen açık durumda kullanıyorum. Bir sorun yaşamazsınız. Nem yapmaması önemli. Gece sıcak, gündüz ise çok soğuk olmaması önemli. Isı farkı çok değilse ve ortam nemli değilse, bir sorun yaşamazsınız.

Bilgisayarın hemen yanında kalorifer peteği bulunuyor ve masamın yanları açık. Sizce bir sıkıntı olur mu? Olursa, ne yapmalıyım?
Kaloriferi harladığınız bir gün Aida64 veya benzeri bir programdan bilgisayarınız yükteyken sıcaklık değerlerini kontrol edin, normalse sıkıntı yok demektir :D

Benim bilgisayarım da kalorifer peteğine 1 metre mesafede. Kapakları tamamen açık durumda kullanıyorum. Bir sorun yaşamazsınız. Nem yapmaması önemli. Gece sıcak, gündüz ise çok soğuk olmaması önemli. Isı farkı çok değilse ve ortam nemli değilse, bir sorun yaşamazsınız.
Benim arada o kadar mesafe yok. 20-25 cm var.

Problem olacağını sanmıyorum. Ancak yinede oyun oynarken kasanın çevresini elinizle kontrol edin. Sıcaklık ne durumda falan diye. Onun dışında oyunda iken sıcaklıklara göz atın.

Kaloriferi harladığınız bir gün Aida64 veya benzeri bir programdan bilgisayarınız yükteyken sıcaklık değerlerini kontrol edin, normalse sıkıntı yok demektir :D

Henüz yakmadım ama yaktığımda mutlaka kontrol edeceğim. 5 dereceden fazlası benim için sorun olur. Nasıl bir çözüm bulacağım bilmiyorum.

Benim arada o kadar mesafe yok. 20-25 cm var.
@Enver 09 Arkadaşımızın dediği gibi, sıcaklık değerlerine dikkat edin o zaman. Gece ve gündüz sıcaklık farkı ise sabittir. Çok aşırı olmasın. Diğer koşullar ise geçerliliğini koruyor. 5 dereceden falan bir şey olmaz. 20-25 derece gibi farklar oluşmamasına dikkat edin.

Kalorifer peteğinin sağı solu belli olmaz hocam su fışkırtabilir, akıtabilir. Çok yakınında tutmasanız iyi olur. Olayı sadece sıcaklık olarak düşünmeyin.

Henüz yakmadım ama yaktığımda mutlaka kontrol edeceğim. 5 dereceden fazlası benim için sorun olur. Nasıl bir çözüm bulacağım bilmiyorum.
Aynı sorun değil ama bizim dükkanda kullandığımız bilgisayar hemen dükkanın demir kapısının yanındaydı, demir kapı güneş gördüğü için çok ısınıyordu, abim arasına şu tarz bi' yalıtım süngerinden koyup sorunu çözdü:
Alüminyum-Kaplı-Kauçuk-Süngerler-4-08.11.2017.jpg

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı