Ağır kaldıramaz raporunu iş yeri hekimi kabul etmiyor

lcwçalışanı

Picopat
Ağır işte çalışıyorum biraz sağlık sorunları üzerine hastaneye gittim röntgen mr tarzı bir şey çekildi sonuçlar e nabızda gözüküyor. İş yeri hekimine ağır kaldıramaz raporu almak için gittim, yazılı doktor imzalı kaşeli rapor getirmelisin diyor. Hastaneye sordum e nabız da sonuçlar gözükür ayrıyeten herhangi bir kağıt verilmez dedi. İş yeri hekiminin e nabızdaki görüntülere bakıp rahatsızlığı tespit etmesi gerekmiyor mu? Bilgisi olan yorum yaparsa sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ağır işte çalışıyorum biraz sağlık sorunları üzerine hastaneye gittim röntgen mr tarzı bir şey çekildi sonuçlar e nabızda gözüküyor. İş yeri hekimine ağır kaldıramaz raporu almak için gittim, yazılı doktor imzalı kaşeli rapor getirmelisin diyor. Hastaneye sordum e nabız da sonuçlar gözükür ayrıyeten herhangi bir kağıt verilmez dedi. İş yeri hekiminin e nabızdaki görüntülere bakıp rahatsızlığı tespit etmesi gerekmiyor mu? Bilgisi olan yorum yaparsa sevinirim.
Selamlar. İşyeri hekimin doğru söylüyor. E nabızda görüntüler vardır ama rapor yoktur. Uzman doktora gidip görüntüleri yorumlayıp rapor yazacak. X kişi ağır kaldıramaz deyip imza atacak. İşyeri hekimi de uzman doktorun verdiği ağır kaldıramaz raporunu işleme alacak. İşyeri hekiminin ağır kaldıramaz raporu verme yetkisi yok yani onu ortopedi uzmanı verir.

Geri
Yukarı