Kalp bypass ameliyatından 16 yıl sonra sigara içmek problem olur mu?

lakebodom

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Ben nadir olarak sıgara kullanıyorum (1 senede maksimum 15 sıgara) ama 3 yaşın da bypass ameliyatı olmuştum kalp kapakcığından dolayı. Bu bir sorun yaratır mı bu kadar nadir içmeye? Ve ben içime çekmeyip üflüyorum bu çok dudak kanseri riskini arttiriyormuş diye duydum, doğru mu? Bilgilendirme için şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba. Ben nadir olarak sıgara kullanıyorum (1 senede maksimum 15 sıgara) ama 3 yaşın da bypass ameliyatı olmuştum kalp kapakcığından dolayı. Bu bir sorun yaratır mı bu kadar nadir içmeye? Ve ben içime çekmeyip üflüyorum bu çok dudak kanseri riskini arttiriyormuş diye duydum, doğru mu? Bilgilendirme için şimdiden teşekkürler.
Arkadaşımın babası ameliyatdan 4 hafta sonra içmeye başladı. 1 aydır sıkıntısı yok.

Hocam isterseniz turp gibi olun sigara gene zararlı babam günde 4 paket sigara içerdi kalp ameliyatı esnasında defalarca ciğerleri söndü ve ameliyattan sonra ciğerlerine hortum bağlayıp oradan temizlediler ve hortumdan simsiyah kurum akıyordu yani sigara her türlü problem ister ameliyat olun ister olmayın fark etmez.

Yeni konular

Geri
Yukarı