Astım hastası olup sigara içmek problem olur mu?

oblomovv

Decapat
Makaleler
1
Son 3-4 haftadır günde Max 3-4 tane sigara içiyorum. Eskiden de ara sıra içerdim. Astım olduğum içi hep 1 hafta boyunca 3-5 tane içip sonra bırakmıştım ara ara tekrar böyle az az içip bıraktım hep.

Nefesim bazen ciddi şekilde daralıyor en son astım için kontrole gittiğimde kadın ciğerlerinde herhangi bir sorun görünmüyor hatta astım bile olduğunu anlayamadım dedi. Astım ve alerji hastasıyım bu arada ev tozları etkiliyor genelde. Şu an yine içesim var, bugün hiç içmedim ama kararsızım da.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uzun vadede tikar seni. Gunde 3-4 dal kesebiliyorsa kisa vadede 0'a indirebilirsin onu.

Uzun vadede tikar seni. Gunde 3-4 dal kesebiliyorsa kisa vadede 0'a indirebilirsin onu.

Hocam zaten bağımlı değilim. İstediğim an bırakırım yıllardır böyle yani mesela 3 ay hiç içmediğimde oldu ya da 3-4 ayda maksimum 3-4 tane içtiğimde oldu. Bu aralar sıkılıyorum bayağı. Yapacak o kadar bir şey yok ki sigara içesim geliyor.

Hocam zaten bağımlı değilim. İstediğim an bırakırım yıllardır böyle yani mesela 3 ay hiç içmediğimde oldu ya da 3-4 ayda maksimum 3-4 tane içtiğimde oldu. Bu aralar sıkılıyorum bayağı. Yapacak o kadar bir şey yok ki sigara içesim geliyor.

Hocam bağımlı değilsen o zaman sakın bulaşma. Bu illet 1,2 tane ile başlıyor zaten. Astım hastası olduğun içinde uzun vadede çok büyük problem yaşarsın. Değmez boş verin.

Yeni konular

Geri
Yukarı