Kalp kapağında mitral yetmezlik askerliğe engel mi?

furkansama

Hectopat
Arkadaşlar merhaba. Kalp kapakçığın da ki mitral yetmezlik askerliğe engel mi? Şu an 20 yaşındayım ve 18 yaşıma kadar iğne kullandım. 2 sene önce hastaneye gittiğim de doktorum iğne kullanımını kaldırdı fakat 6 ayda bir kontrol amaçlı gelmemi söyledi. 2 senedir ben kontrole gitmiyorum. Kalp kapakçığında olan kırık ve mitral yetmezlik geçmeyecek demişti. 50-100 metre koştuğum da, ağır bir şey kaldığım da yoruluyorum. Sizce askerliğe alınır mıyım? Bu konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Bizim bir şey söylememiz doğru değil doktorunuza sormalısınız ama ağır işler yaptırılmıyor askerlikte şu anda alırlar mı bilmem bana göre almazlar.

Arkadaşlar merhaba. Kalp kapakçığın da ki mitral yetmezlik askerliğe engel mi? Şu an 20 yaşındayım ve 18 yaşıma kadar iğne kullandım. 2 sene önce hastaneye gittiğim de doktorum iğne kullanımını kaldırdı fakat 6 ayda bir kontrol amaçlı gelmemi söyledi. 2 senedir ben kontrole gitmiyorum. Kalp kapakçığında olan kırık ve mitral yetmezlik geçmeyecek demişti. 50-100 metre koştuğum da, ağır bir şey kaldığım da yoruluyorum. Sizce askerliğe alınır mıyım? Bu konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. Şimdiden teşekkürler.
Bence almazlar. Askerlikte en düşük işin patates taşımak olduğunu düşünürsek senin sağlığın açısından almazlar.

Bence almazlar. Askerlikte en düşük işin patates taşımak olduğunu düşünürsek senin sağlığın açısından almazlar.
5-10 litrelik su bidonu kaldırdığım da kalbimde ve göğsümde sıkışma oluyor.
Gitme askerliğe, zaten askerlik çok saçma bir şey. Ben 21 yaşındayım ve üniversiteyi bahane ederek gitmiyorum. Ben kendimi orada boşu boşuna yoramam.
Bahane ediyorsun da kaç yıl bahane edebileceksin ki?

Son düzenleme:

Bu arada seni unuttuk kusura bakma konu başka yere gitti. Senin gitmemen daha iyi olur orada sıkıntı çıkmasını istemeyiz. Zaten almazlar büyük ihtimal.

Zaten askere girmeden saglik kontrolunden geciyorsun. Herhangi bir drumda kontrol altindasin.
Sanirsam bu askerlik yapmana engel degil. Ancak askeriye o kadar genis o kadar buyukki ne is arasan var.
Mesela ben, usta birliginde gram spor yapmadim. Neden cunku vazifeliydim. Taurun araclarini bakima gonder vs bir sürü is vardi. Yalan yok en basta sadece yuruyus yaptik.

Eminol sana gore bir yer ayarlarlar her garnizonda. Zaten senden cok oradaki askeri personel, askerine sahip cikiyor.

Bu yazdiklarim usta birligi için gecerli!

Simdi gelelim acemi birligine.
Acemi birliginde genelde 500-1000-1500 kisi ayni anda egitim gorebiliyor.
O sebeple, komutanlarla gorusup bu surecte istirahat alabilirsiniz.
Acemi birliinde hafif yuruyus, 23 Nisan yuruyusu gibi toren yuruyusu, hafif spor, komutana ve birlige bagli(orta seviyeli) spor olabilir.
Acemi birligi biraz daha disiplinlidir ama en fazla 21 gun sonra mezun oluyorsunuz.
Yani normal spor size yasaksa zaten siz muaf olursunuz.

Askerlikteki yuruyus, spor sadece askeri oyalamak maksatlidir.
Eger askeri bos birakirsan, vukuati bekle diye bir ozlu soz vardir.
Ondan dolayi cok takmayin. Askerlik bu hayatta sadece cok kisa baska bir gezegene seyahat gibi dusunun ve keyfine bakin.

Yeni konular

Geri
Yukarı