Kameralı VR gözlükler sorunlu mu?

Makaleler
3
Daha fazla  
Selamlar,

VR gözlük alacağım ve bu gözlükler biliyorsunuz ki ucuz aletler değil. Ülkemiz de de malum bir ürünün kutusunu dahi açsan 2. el diye yarı fiyatına almak istiyor insanlar. Alıp pişman olmamak için doğru ürünü seçmem şart. Tek atışlık canım var diyelim. İçten dışa takip sistemli VR gözlük zaten şu an 2 tane var. Bilgisayara bağlanabilenlerden bahsediyorum tabii. HTC Vıve Cosmos ve Oculus Rift s.

Şimdi bu gözlüklerde kontrolcülerin kamera açısından çıktığı noktalarda özellikle de kontrolcüleri yüzümüze yakınlaştırmamız gereken anlarda çift elli silahlarla dürbüne bakarken veya yay kullanırken kontrollerin sapıttığını ve oyun zevkini ciddi derecede baltaladığını söylüyorlar.

YouTube'da yabancı videolarda çokça şikayet var. Güncellemelerle nispeten yavaş yavaş bazı şeylerin düzeltildiği söyleniyor. Fakat yine de devam ediyor. Oculus Rift s de bu sorun Cosmos'a göre çok çok daha az. Yani Oculus ile ilgili şikayet parmakla sayılır derecede az gördüm. Cosmos'dan çok şikayet ediliyor.

3 Hafta içerisinde alacağım içinde kullanıcı yorumlarına çok ihtiyacım var. Bu iki cihazdan birini kullanan varsa lütfen tecrübelerini yazarsa çok sevinirim.

HTC Vive sahibiyim. Aldığımdan beri bahsettiğin hiçbir problemle karşılaşmadım ama kamera açısından çıkarsan algılamaması normal. Uyarı veriyor zaten sana. Yüzüme yaklaştırdığım zaman ok vs. atarken hiçbir pürüz göremedim ben gayet stabil çalışıyor.

HTC vive sahibiyim. Aldığımdan beri bahsettiğin hiçbir problemle karşılaşmadım ama kamera açısından çıkarsan algılamaması normal. Uyarı veriyor zaten sana. Yüzüme yaklaştırdığım zaman ok vs. atarken hiçbir pürüz göremedim ben gayet stabil çalışıyor.

Evet sorun zaten HTC vive da yok. Çünkü sen etrafa istasyon yerleştiriyorsun. Onun açısından çıkman neredeyse imkansız sonuçta etrafına koyuyorsun. HTC vive Cosmos'da varmış sorun. Etrafa bir şey yerleştirmiyorsun başlıkdaki kameralardan dışa doğru bir tespit söz konusu.

Yeni konular

Geri
Yukarı