Kan tahlili sonuçlarında sıkıntı olabilir mi?

KrofeSSionall

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle herkese iyi Sosyaller. Aile Sağlığı Merkezine gittim ve benden kansızlık var mı diye kan aldılar. Yarın çıkar dediler. Bugün saat 16.00 civarı aynı doktora gittim ve bana e-Devlet'de tahlil sonuçlarını görebilirsin dedi e-Nabız'a girdiğim zaman şöyle bir şey karşılıyor. Aranızda bunun ne olduğunu bilen var mı?

Ekran Alıntısı.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar öncelikle herkese iyi Sosyaller. Aile Sağlığı Merkezine gittim ve benden kansızlık var mı diye kan aldılar. Yarın çıkar dediler. Bugün saat 16.00 civarı aynı doktora gittim ve bana e-Devlet'de tahlil sonuçlarını görebilirsin dedi e-Nabız'a girdiğim zaman şöyle bir şey karşılıyor. Aranızda bunun ne olduğunu bilen var mı?

Eki Görüntüle 1398620
Burada önemli olan HGB yani Hemoglobin değeridir. Kansızlık ya da demir eksikliği durumlarında ilk bakılan değer Hemoglobindir. Hemoglobin için normal değerler ortalama 12-16 arası kabul edilir. Sizin de zaten 13 çıkmış gördüğüm kadarıyla. Herhangi bir problem ve kansızlığınız yok. Ayrıca diğer değerleriniz de normal görünüyor. Geçmiş olsun.

Burada önemli olan hgb yani hemoglobin değeridir. Kansızlık ya da demir eksikliği durumlarında ilk bakılan değer hemoglobindir. Hemoglobin için normal değerler ortalama 12-16 arası kabul edilir. Sizin de zaten 13 çıkmış gördüğüm kadarıyla. Herhangi bir problem ve kansızlığınız yok. Ayrıca diğer değerleriniz de normal görünüyor. Geçmiş olsun.

Sağ olun.

Geri
Yukarı