Kanada GP Sıralama

Makaleler
12
Daha fazla  
20220619_003419.jpg

Max Verstappen tüm seanslarda aşırı hızlıydı rakiplerine göre, çok çok iyi bir yağmur pilotu ve harika bir iş yaparak pole pozisyonu elde etti.

Günün en iyilerinden yaşlı kurt Fernando Alonso'yu tebrik ederim. İnanılmaz bir iş yaptı altındaki araca göre. Alonso'nun bu yaşta yaptıkları inanılmaz. Prime dönemini izlemiş biri olarak kendimi çok şanslı hissediyorum.

Redbull: Perez Q2 bariyerlere girip elendi, C. Leclerc'in son sırada başlayacağı hafta sonunda Redbull'un için kayıp.

Ferrari: Sainz Q3 de son hakkında ilk sektörde mor sektörle geliyordu, ikinci sektörde 0.140 saniye gerideydi, üçüncü sektörde hata yapıp Alonso'ya geçildi. Bu riski alması gerekiyordu normal karşılıyorum.
Charles Leclerc bu hafta 2 defa motor değiştirdi.
IMG_20220619_004601.jpg

Mantıklı kararlar oldu Ferrari için. Diğer yarışlar içinde fazladan motoru kaldı böylelikle

Alpine: Ocon'un daha iyi iş yapmasını beklerdim. Alonso çok daha iyiydi ona göre.

Haas: Takımın bu sezonki en iyi grid dizilimi. Mick kariyerinin en iyi grid dizilimini elde etti. Bugün çok iyiydi. Q3 ilk başlarda çok hızlıydı, Magnussen'i geçmesini bekliyordum yapamadı.
Magnussen de iyi bir iş yaptı.

Mercedes: Seanslar boyunca hızlı olan isim G. Russell idi, son bölümde soft lastik kumarı tutmadı Russell'in böylelikle geride kaldı. İlk virajda da soft lastiklerle bariyer vurdu.
Hamilton, Russell'in lastik kumarından faydalanarak geçti onu.

Alfa Romeo: Zhou çok iyiydi, Bottas'ı geçti. Bottas beklentilerin altında kaldı.

Aston Martin: Vettel hafta sonu boyunca çok hızlıydı yazık oldu Q1 de elendi. Araçta sorun vardı. Vettel frenlemede aracın sola kaymasından ve aracın hiç yol tutmadığını söyledi. Arka tarafta bir şeylerin kırılmış olabileceğini dedi. Son 2 saatte Aston Martin araca ne yapmışsa artık.

Mclaren: Norris motor problemi yaşadı. Riccardo iyi bir iş yaptı kendisi adına.

Williams'ta da Albon iyiydi bugün.

Alpha Tauri için kabus dolu bir seans idi.

Alonso cidden uçuyordu. O son saniyelerde heyecandan ayağa kalkacaktım az daha. Turunu göstermedi, kesin kötü bir tur atıyordur dedim. Birden yukarı fırladı sonra tabloda. Çok sağlam pilot gerçekten.
Vettel de bayağı üzdü. Antrenmanlarda iyi gözüküyordu ama çok çabuk elendi.
Bakalım yarışta ne olacak. Alonso ilk virajda Verstappen'e atak yapacağını söylüyor, şaka mı ciddi mi bilmiyorum :D

Alonso cidden uçuyordu. O son saniyelerde heyecandan ayağa kalkacaktım az daha. Turunu göstermedi, kesin kötü bir tur atıyordur dedim. Birden yukarı fırladı sonra tabloda. Çok sağlam pilot gerçekten.
Vettel de bayağı üzdü. Antrenmanlarda iyi gözüküyordu ama çok çabuk elendi.
Bakalım yarışta ne olacak. Alonso ilk virajda Verstappen'e atak yapacağını söylüyor, şaka mı ciddi mi bilmiyorum :D
Çok iyi, keyifli bir yarış bizi bekliyor gibi hocam.

Yine bir kurnazlık ile ilk virajda diğer araçlardan ve trafikten koparsa ilk 5 garanti diyorum Alonso için.
Vettel'e yazık oldu. Ama araçta sorun var diyorsa vardır.

Geri
Yukarı