Kanada Steam cüzdan kodunu Türkiye hesabında kullanmak

Abdullah Said

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, öncelikle selamlar, ben Steam hesabını Türkiye'de kurdum ancak şu anda Kanada'da yaşıyorum. yani Steam pazarım ve oyunlar TL üzerine kurulu. Peki, ben Kanada doları ile mesela $20 Steam cüzdan kodu alsam bunu TR hesabımda kullanırsam o para güncel kur ile çarpılarak mı hesabıma aktarılır yoksa farklı bir sistem mi var? Şu anda 20 Kanada doları 134 TL.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar, öncelikle selamlar, ben Steam hesabını Türkiye'de kurdum ancak şu anda Kanada'da yaşıyorum. Yani Steam pazarım ve oyunlar TL üzerine kurulu. Peki, ben Kanada doları ile mesela $20 Steam cüzdan kodu alsam bunu TR hesabımda kullanırsam o para güncel kur ile çarpılarak mı hesabıma aktarılır yoksa farklı bir sistem mi var? Şu anda 20 Kanada doları 134 TL.

Büyük ihtimal otomatik Kanada kuru ile değişir.

Hayır, çevirme durumu yoktur. Her Steam kodu o bölgeye aittir. Elinizdeki Kanada Steam kodu sadece Kanada Steam hesabında kullanabilir. Fakat kod global kod ise evet aktifleştirilebilir. Hesabınızın mağaza ülkesini değiştirmek çözüm olabilir.

Ekran Alddddıntısı.PNG

Steam cüzdan kodunda ülke sınırı yok diye biliyorum. Geçen sene arkadaşım bana 50 dolarlık cüzdan kodu yollamıştı. Bir sıkıntı olmadı kullanırken. Belki global kod varsa onu yollamıştır. Kullandıktan sonra dönemin dolar kuruna göre TL'ye dönmüştü bakiye.

Hayır, çevirme durumu yoktur. Her Steam kodu o bölgeye aittir. Elinizdeki Kanada Steam kodu sadece Kanada Steam hesabında kullanabilir. Fakat kod global kod ise evet aktifleştirilebilir. Hesabınızın mağaza ülkesini değiştirmek çözüm olabilir.

Eki Görüntüle 1127254
Hmm Anladım Peki Benim Steam Telefonumda Kanadaya Bağlı Ama Bilgisayar Türkiyeye Bağlı Yani Kodu Telefondan Kullansam Bilgisayara TL Olarak Geçer Mi Steam Pazarında Kanada Doları İle Sattığım İtemin Parası Bilgisayara TL Olarak Gelmişti
TL olarak alın. Zaten değerliymiş döviz.
Olabilir Teşekkürler

Geri
Yukarı