Kanada'ya geldim

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
2025'te mahkememiz var ve geçerli sebeplerimiz var sponsor ve avukat her şeyi hallediyor halam gilde bu yolla geldi ve 15 senedir burada yaşıyorlar.

Aynen hocam troll konu şu an Adana'dan açtım aslında bu konuyu ifşaladınız beni.
Halanız mı sponsor oluyor bir kurum mu?

Ciddi misiniz? Kürt ve Alevi olduğunuzu nasıl resmiyete döktünüz?
Ciddiler. Terör örgütleri bu şekilde ''Duygu sömürüsü'' yaparak Kanada, İsviçre vb. ülkelerden ödenek bile alıyorlar.

''Ben aleviyim / kürdüm / LGBT'yim / X'im / Y'yim / ....'yım beni dövdüler abi'' dersen Kanada direkt olarak ''Gel abisi biz sana bakarız'' diyor ve içeri alıyor seni. Kültürel birikimine, terörist olup olmadığına, nasıl bir aile yapısına sahip olduğuna, hatta ve hatta doğru söyleyip söylemediğine bile bakmıyorlar. Direkt içeridesin.

Yaşadığımız ülkenin şartları kötü olabilir, zor olabilir. Kabul. Ama kendi ülkene b*k atarak, kendi ülkeni şikayet ederek başka ülkelerden koruma dilenmek bana biraz acizlik gibi geliyor. Gittiysen umarım orada kalırsın dostum. Türkiye'de alevi Kürtleri öldürüyorlar çünkü. Ölme sonra. (!)

Yok hocam bakabilirsiniz kendim çektim ya isteyen olursa daha fazla foto çekip atabilirim 😊
Coğrafi olarak Türkiye gerçekten güzel bir yer bu sözü coğrafi olarak mı demiş bilmem ama tüm dünya bir ülke olsa başkenti istanbul olur demiş napolyon fakat böyle güzel yerlere sahipken maalesef ki ekonomimiz çok zayıf :(

Ciddiler. Terör örgütleri bu şekilde "duygu sömürüsü" yaparak Kanada, İsviçre vb. ülkelerden ödenek bile alıyorlar.

"Ben aleviyim / kürdüm / LGBT'yim / X'im / Y'yim /...'yım beni dövdüler abi" dersen Kanada direkt olarak "gel abisi biz sana bakarız" diyor ve içeri alıyor seni. Kültürel birikimine, terörist olup olmadığına, nasıl bir aile yapısına sahip olduğuna, hatta ve hatta doğru söyleyip söylemediğine bile bakmıyorlar. Direkt içeridesin.

Yaşadığımız ülkenin şartları kötü olabilir, zor olabilir. Kabul. Ama kendi ülkene b*k atarak, kendi ülkeni şikayet ederek başka ülkelerden koruma dilenmek bana biraz acizlik gibi geliyor. Gittiysen umarım orada kalırsın dostum. Türkiye'de alevi kürtleri öldürüyorlar çünkü. Ölme sonra. (!)

Evet Türkiye'de aleviler ve kürtler öldürülüyor madımak olayını çabuk unuttunuz herhalde ve daha geçen aylarda 3 farklı cemevine yapılan saldırıları benim ailem alevi olduğu için ev bile alamadığımız oldu.

Demek zorluğu en kolaya çektiniz.

Kurtuldunuz hocam ne güzel hayatınızı yaşayın orada...

Evet Türkiye'de aleviler ve kürtler öldürülüyor madımak olayını çabuk unuttunuz herhalde ve daha geçen aylarda 3 farklı cemevine yapılan saldırıları benim ailem alevi olduğu için ev bile alamadığımız oldu.

Tamam biz sizi öldürüyoruz yaşadığınız yer de mutlu olun.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı