Kanal İstanbul hangi senede tamamlanacak?

Arkadaşlar bir hatırlatma yapayım, açıklamada da yazdığım gibi konuyu tartışma için açmamıştım, amacım kimseyi germek değil tartışmaya sürüklemek değil. Sadece aşağı yukarı hangi yılda tamamlanır, 2025 deniliyor sizce bu yılda tamamlanır mı diye sizin düşüncelerinizi sormak için açmıştım. Ertelenir cevapları da geldi, benim ümidim de o yönde. Maalesef farklı yerlere gitmiş konu.

Soruma cevap vermediniz, 20 senede devlete, halka katkı sağlayacak ne yapıldı? Kimler zenginleşti kimler fakirleşti geçtiğimiz yıllarda? Bu proje neden farklı? AKP tarafından bugüne kadar yapılan hiçbir projeyi devlete ve halka katkı olarak göremiyorum. 20. yıllarında yaptıkları bu yepyeni proje mi sadece ve sadece ülkenin iyiliği için yapılıyor
Bakın akp propagandasi yapmıyorum. Ama 20 yilda devlete katkı sağlayacak ne yapildi demek yanliş olur.
Savunma sanayi yerlilik oranı % 20 lerden % 70 kere çıkarıldı.
Yollar boğaz köprüleri yüksek hızlı trenler
Marmaray havalimanları şehir hashaneleri yerli elektrikli araba yerli elektrikli traktör Avrasya tüneli Çamlıca kulesi limanlar bulunan doğalgazlar daha aklıma gelmeyen bir çok proje. Bunları nasıl halka katkı olarak göremiyorsunuz ?

Kim dedi Türkiye ilk 10 da kalacak. Zaten Türkiye ilk 5'e oynuyor. İlk 5'te ABD Rusya Çin var. Bu ülkeler kendi savaş uçağını kendi tankını üretiyor. Türkiye'de şu anda savaş uçağı ve tankını geliştiriyor. Ordumuz Orta Doğu'da şu anda lider konumunda. Türkiye'nin ordusu eskisinden kat kat kat daha iyi. Bu işin subaylıkla paşalıkla alakası yok. Şimdiki paşalarda eskisi gibi iyidir. Hem eskisi daha iyi olduğunu bilemezsin. (Atatürk zamanı için konuşmuyorum) Atatürk'ten sonraki zamanlarda.) Eskiden Türkiye 80'li yıllarda mermi bile üretemiyordu. Şimdi siha üretiyor. Gibi gibi ..
Her şey üretim değil, şu an üretimin babası durumunda olan ABD/Rusya/Çin'de hiç bir asker yönetimine karşı çıkamaz. Türkiye'de de artık durum böyle olması gereken ordunun halkı koruması.
Bakın akp propagandasi yapmıyorum. Ama 20 yilda devlete katkı sağlayacak ne yapildi demek yanliş olur.
Savunma sanayi yerlilik oranı % 20 lerden % 70 kere çıkarıldı.
Yollar boğaz köprüleri yüksek hızlı trenler
Marmaray havalimanları şehir hashaneleri yerli elektrikli araba yerli elektrikli traktör Avrasya tüneli Çamlıca kulesi limanlar bulunan doğalgazlar daha aklıma gelmeyen bir çok proje. Bunları nasıl halka katkı olarak göremiyorsunuz ?
Niye yerlilik oranlarını çıkardık, kimse ile aramız muhteşem değil diye değil mi? Nerede F35'ler?

Büyük ihtimalle yapana kadar çoktan iktidar gitmiş olur. O gidersede gelen kişi devam ettirmez gibime geliyor.

Yerlilik oranlarını çıkarmak kötü bir şey değil. F 35 çok ayrı bir konu burada bolca tartışıldı o konulara göz atabilirsiniz.

Bazı olaylardan ders çıkarmak aşırı zor bir şey değil.

Kıbrıs'a çıkarma yaptığımızda Amerika amerikan yapım piyade silahları kullanılmasına izin vermemişti diye biliyorum yani ta o zamandan hükümet/savunma sanayi dersini iyi çalıştı.

Yani seve seve yükseltmek zorunda şimdi de suriye/libya meselesi varya hani.

(bence)

Kötü bir şey demedim zaten sadece çıkarmak zorunda olduğumuzu söyledim.
Her zaman çıkarmak zorundasın. Bugün aranın iyi olduğunu zannettiği devlet yarın sana savaş açarsa sende yerlilik oranını çıkarmamış olsan sap gibi ortada kalırsın. Ne atacak bomba verir ne atacak füze verir sana. Kıbrıs Barış harekatında amerika sana yardım etmediği için harekatı 6 sene ertelemek zorunda kaldın. Bugunku yerlilik oranı olsaydı o zaman böyle bir şeye gerek kalmazdı. Tank çıkarma gemisi bile yoktu. İstanbul'daki feribotlar buna uygun hale getirildi o imkansızlıklara harekat düzenlendi. F 16 lar eski teknoloji ile her harekattan sonra lastiğinin değişmesi gerekiyordu bunları sana Saddam verdi. Ama şimdi Türkiye f-16 üretiyor.
Ya
Mesajı tam okumadan niye cevap veriyorsun, geçmişte vermişim bak sana cevabı.
Yanlış anlamışım.

Her zaman çıkarmak zorundasın. Bugün aranın iyi olduğunu zannettiği devlet yarın sana savaş açarsa sende yerlilik oranını çıkarmamış olsan sap gibi ortada kalırsın. Ne atacak bomba verir ne atacak füze verir sana. Kıbrıs Barış harekatında amerika sana yardım etmediği için harekatı 6 sene ertelemek zorunda kaldın. Bugunku yerlilik oranı olsaydı o zaman böyle bir şeye gerek kalmazdı. Tank çıkarma gemisi bile yoktu. İstanbul'daki feribotlar buna uygun hale getirildi o imkansızlıklara harekat düzenlendi. F 16 lar eski teknoloji ile her harekattan sonra lastiğinin değişmesi gerekiyordu bunları sana Saddam verdi. Ama şimdi Türkiye f-16 üretiyor.
Aynı şeyi diyoruz fakat anlamıyorsun işte. Biz başımıza belayı, karşımıza silah üreticilerini aldıktan sonra yerlileşmeye başladık aslında olması gereken garanti olsun diye Amerika'dan alırken de yanından geliştirme yapmaktı. Hep yumurtanın dayanmasını beklemişiz ve bu dediklerimi siyasi algılamayın 100 yıldır böyleyiz.

Yeni konular

Geri
Yukarı