Kanımda enfeksiyon bulundu

Bugün kustum falan bir de 1 hafta önce ihsal olmuştum öksürük falanda var. Doktor 2 tane şurup vermiş, internetten baktığım kadarıyla ölümcül olabilirmiş. Ben daha 15 yaşındayım 😔.

Ben daha büyük bir hastalık geçirdim ve şu an sağlıklıyım. Üzülmene gerek yok :)

Kanda enfeksiyon denilen şey çoğu zaman hatalı kullanılıyor. Kanda enfeksiyon olursa enfeksiyon belirteçleri olan crp sedim gibi sonuçlar artar. Buna da kanda enfeksiyon var deniliyor ama aslında kanda enfeksiyon yok. Enfeksiyon oldugunu belirten sonuçlarda yükseklik var. Enfeksiyona sebep olan bakteri virüs vs kana geçerse ciddi belirtiler oluşabilir fakat bu durumlar genelde acil durumdur ve öncesinde zaten enfeksiyon öyküsü vardır. Öyle her enfeksiyon da kanda enfeksiyona sebep olmaz. Gidip google a "kanda enfeksiyon var ne demek" diye yazmayın. Hatta Google a hastalıklarla ilgili birşey yazmayın. Sözcüden, kızlarsoruyordan tıbbi bilgi mi alınır? Tıpta tanı multidisipliner ilerler. İnternetten bakarak veya tek bir bölümle ilgili yazıları okuyarak doğru bilgi edinemezsiniz. Çok istiyorsanız tıbbi kitap pdflerinden veya uptodate gibi profesyonel sitelerden hastalığınızla ilgili kısımları okuyabilirsiniz. Bunlarda doktorlara yönelik hazırlandığı için muhtemelen anlaşılması zor olacaktır. Ama yine de deneyin şansınızı. Belirtiler, tanı ve tedavi kısmında belki aklınızdaki soru işaretlerini giderirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı