Kanser hastasının akıllı ilaç tedavisi

Lekabak

Centipat
Daha fazla  
Öncelikle iyi akşamlar. Maalesef ki dedem önceden akciğer kanseri olduktan sonra onu yenmişti fakat şu an böbrek bezlerine sıçramış durumda İzmir'de özel bir muayenede doktorun akıllı ilaç tedavisi önerdiğini ancak bu ilaç için bir test olması gerekliymiş bu test özel hastaneler 20-30k gibi bir fiyat istemekte ama bu test bazı devlet hastanelerinde ücretsiz bir sekilde yapılmaktaymış bununla ilgili bir bilginiz varsa yardımcı olur musunuz? Hangi şehir ve hastane olduğu hakkında.

Son düzenleyen: Moderatör:
Geçmiş olsun kardeşim.
Halk arasında akıllı ilaç diye tabir edilen ilaçlar vucutta bulunan belirli genlere ve reseptörlere etki eden hedefe yönelik ajanlardır.
Klasik kemoterapiye göre yan etkisi azdır ve etkilidir ancak ilacın kullanılabilmesi için ilgili genin hastanın kanser dokusunda saptanması gerekir.
Herhangi bir devlet hastanesi onkoloji bölümüne gittiğinizde(üniversite hastanesi tavsiye ederim) ilgili gen testi yapılacaktır.
Sıra bulmak zor olacağından öğretim üyesi muayenesi olarak süreci hızlandırabilirsiniz.

Geçmiş olsun kardeşim.
Halk arasında akıllı ilaç diye tabir edilen ilaçlar vucutta bulunan belirli genlere ve reseptörlere etki eden hedefe yönelik ajanlardır.
Klasik kemoterapiye göre yan etkisi azdır ve etkilidir ancak ilacın kullanılabilmesi için ilgili genin hastanın kanser dokusunda saptanması gerekir.
Herhangi bir devlet hastanesi onkoloji bölümüne gittiğinizde(üniversite hastanesi tavsiye ederim) ilgili gen testi yapılacaktır.
Sıra bulmak zor olacağından öğretim üyesi muayenesi olarak süreci hızlandırabilirsiniz.

Çok sağ ol ama zaten İzmir'de 9 Eylül üniversitesi olsun diğer hastaneler olsun artık yapmıyorlarmış. Senin yaşadığın yerde yapıyorlar mı bununla ilgili de bilgi verirsen çok yardımcı olursun çünkü İzmir olsun yakin iller olsun çoğu hastaneyi aradık maalesef böyle bir testin yapılamadığı söylendi.

Bahsettiğin testin ne olduğunu tam olarak bilmiyorum. Testin yapılabilmesi için biyopsi alınmış olması gerekiyor. Kiminle konuştunuz bilmiyorum ancak doktor olmadığı kesin.
Onkoloji öğretim üyesine randevu alıp gidin doktorla konuşun durumu giderken özel hastanede yapılan tüm tetkik, tomo, bronkoskopi, patoloji raporu vs yanınıza alın.

Bahsettiğin testin ne olduğunu tam olarak bilmiyorum. Testin yapılabilmesi için biyopsi alınmış olması gerekiyor. Kiminle konuştunuz bilmiyorum ancak doktor olmadığı kesin.
Onkoloji öğretim üyesine randevu alıp gidin doktorla konuşun durumu giderken özel hastanede yapılan tüm tetkik, tomo, bronkoskopi, patoloji raporu vs yanınıza alın.

Teşekkürler yardımın için.

Onkoloji öğretim üyesine randevu alıp gidin doktorla konuşun durumu giderken özel hastanede yapılan tüm tetkik, tomo, bronkoskopi, patoloji raporu vs yanınıza.

Geçmiş olsun kardeşim.

Bahsettiğim test likit biyopsi olarak adlandırılıyor bunun hakkında bir bilgin var mı?

Teşekkürler yardımın için.

Bahsettiğim test likit biyopsi olarak adlandırılıyor bunun hakkında bir bilgin var mı?
Likit biyopsi noninvaziv bir yöntem yani direkt olarak tümörden parça alıp çıkarmıyorlar, kandan bakıyorlar.
Likit biyopsi devlette rutin yapılan bir işlem değil. Siz bir onkologa randevu alın o sizi yönlendirecektir

Likit biyopsi noninvaziv bir yöntem yani direkt olarak tümörden parça alıp çıkarmıyorlar, kandan bakıyorlar.
Likit biyopsi devlette rutin yapılan bir işlem değil. Siz bir onkologa randevu alın o sizi yönlendirecektir.

Yardımının için teşekkür ederim ilgileneceğim.

Yeni konular

Geri
Yukarı