Kanunen kimler 'küçük'?

Elekrono

Hectopat
Yer
System32
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Bildiğiniz üzere cumhurbaşkanı bugünkü açıklamasında 18 yaş altı grubun sokağa çıkması ile ilgili bir açıklama yaptı. Açıklamada "18 yaş altı ile ilgili kısıtlama ise küçüklerin evebeynleri refakatinde olmaları şartıyla tümüyle kalkmıştır" dendi. Şimdi ben 17 yaşındayım, dışarı çıkmam lazım ama ailem bunu polemik meselesi haline getirdi. Kanunen küçük hangi yaş grupları arasına deniyor? Bende mi bir zeka özrü var anlamadım. Ben bu açıklamadan şunu anlıyorum: "18 yaşının altında küçükler dediğimiz bir sınıf var, bu sınıfın içerisindekiler ebeveynleri ile birlikte dışarı çıkabilecekler, bu grubun dışında olanlar da kendi başlarına dışarı çıkabilecekler"
Ben mi özürlüyüm anlayamadım açıkçası.

Son düzenleyen: Moderatör:
Valla bir yerde 31.12.2002 tarihinden önce doğanlar için yasak kaldırıldı diye görmüştüm ben çıkıyorum ogünden beri polislede konustuk yaş sordu 18 dedim hiç göstermesemde güldü geçti.

Ya abi 17 olsan ne olacak 18 olsan ne olacak ne fark var? 17 yaşında zıpkın gibi delikanlı insanlar var. Anne babasıyla delikanlı çocuk el tutup mu gezdirilecek.

Geri
Yukarı