Kapalı devre sıvı soğutma akıtıyor

pacopena

Centipat
Arkadaşlar merhaba, bilgisayarımı iki senedir açıp doğru dürüst temizlemediğimi farkedip açıp temizlemek istedim. Sıvı soğutmayı söküp termal macunu kontrol etmek istediğimde karşılaştığım sahne buydu. PCI Express slotuna bile damlatmış. Garantiye göndersem bu karantina döneminde hızlı döneceğini düşünmüyorum. Kendim tamir edebileceğimide düşünmüyorum. Bunun gibi 120mm bir sıvı soğutma mı almalıyım yoksa sıvıyı bırakıp hava mı almalıyım?
Soğutucu önerilerinizi bekliyorum. Bütçe 400-600 arası işlemci: i5 8400.

Dosya Ekleri

• D16DC707-035D-4F6A-8449-4F9E835BC1A7.jpeg
    D16DC707-035D-4F6A-8449-4F9E835BC1A7.jpeg
    49,1 KB · Görüntüleme: 77
Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle geçmiş olsun. Sıvı soğutmanın markası-modeli nedir?
Sıvı bakır bloğun kenarlarından sızmış gibi görünüyor. Garantisi devam ediyorsa dokunmadan yollamak mantıklı olan belki sıfır ürünle değişim yaparlar. Yok garantisi devam etmiyorsa tamir görmüş cihazı sisteme takmak ister misiniz? önce kendi içinizde bunun cevabını verin:)

Çok geçmiş olsun cidden sinir bozucu...😔 ben corsair yüzünden 2014 te bilgisayara veda etmişti. birdaha sıvı soğutmayı kendime yasakladım. benim için çok risklı ve maliyetli

Corsair masrafı karşılamadı mı?
Evet karşıladı 78 USD para iade ettiler RMA açarak fatura ve bir kaç ispat fotoğraf istediler gönderdim ardından Hollanda merkezin'den hesabıma para gönderdiler. ancak o para işlemcimin fiyatını bile karşılamazdı güzelim 6600K gitti tabi yanında anakartıda götürdü

Evet karşıladı 78 usd para iade ettiler rma açarak fatura ve birkaç ispat fotoğraf istediler gönderdim ardından hollanda Merkezin'den hesabıma para gönderdiler. Ancak o para işlemcimin fiyatını bile karşılamazdı güzelim 6600K gitti tabii yanında anakartı da götürdü.
Sıvı teması olan parçaları karşılamıyorlar mı? Ben mi yanlış biliyorum yoksa.

Çok geçmiş olsun cidden sinir bozucu...😔 ben corsair yüzünden 2014 te bilgisayara veda etmişti. birdaha sıvı soğutmayı kendime yasakladım. benim için çok risklı ve maliyetli

Ben de araştırma aşamasındaydım. Şuan tamamen vazgeçtim. Zaten sıvı soğutmada kafama yatmayan şeyler vardı. Teorik bilgiden ziyade verdiğiniz bu pratik bilgi çok işime yaradı. Teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı