Kapalı hatta fatura kesen Türk Telekom

Max_Payne

Kilopat
Makaleler
4
Yer
Gürcistan - Rusya sınırı
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Faturalı olarak kullandığım Türk Telekom hattımı geçen ay sözleşmemin bitmesi ile birlikte son faturamı da ödeyerek kapattırdım. Tamamen kapattırdım yani, artık kullanmıyorum. Türk Telekom'dan bu gece gelen e-posta ile birlikte şok oldum. 16 kuruşluk bir fatura kesmişler. Türk Telekom'un sitesinden teyit etmek için borç sorgulaması yaptım sonuç bu:

borc.PNG

Son faturamı ödedikten 1-2 hafta sonra tekrar bu siteden borcumu sorguladığım zaman borç gözükmüyordu. Yani sistemde güncel borç gözükmediği halde daha sonradan kafalarına göre tekrar fatura kesebiliyorlar.
İşin garip tarafı hattımı kapattırırken imzaladığım kağıtta bana ulaşabilecekleri numaramı aldılar ve sisteme kaydettiler. Bu numaraya SMS atma gereksinimi duymadan veya başka türlü bilgilendirme yapmadan benim Online işlemler uygulamasından isteğe bağlı olarak eklediğim e-posta adresime fatura bilgilendirmesi yaptılar sadece. E-postamı kontrol etmeseydim veya gözümden kaçsaydı bu 16 kuruş kaç lira olacaktı kim bilir. Normalde ödenmeyen faturalar için her gün 25 kuruş yazıyorlar.

Ben, bu durumun bilerek yapıldığını düşünüyorum. Siz siz olun taahhüdünüz bitse bile bir müddet daha ilgili yerlerden borç sorgulaması yapın, mağdur olmayın. İyi sosyaller :).

Son düzenleme:
İlerde o ufacık şeye faiz işletip birde ücret talep ederler bende ödeme yapmama rağmen faturamı taşıdıktan sonra türk telekomda borcum olduğunu tesadüfen öğrendim üzerinden 6 ay geçmiş borcum varsa mesaj atın arayın bir sorun ne zaman ödeme yapacaksınız diye. Adamlar onuda sormuyor faiz işletiyolar. Türk telekom siyasi skandalları ve hizmet kalitesi ile benim artık tercih etmeyeceğim bir operatör.

Maalesef yasalarda çok boşluk var. Kapatılan ve borcu sıfırlanan numaraya bir kaç ay sonra istedikleri gibi fatura kesmeleri tamamen kurnazlık. En başta BTK'nın bu olaya dur demesi lazım. Son fatura ödendikten sonra ve güncel borç tutarı sıfırlandığında operatör tekrar fatura kesmek istediğinde olaya müdahale etse bu kadar rahat davranamazlar. En azından hat sahibinin üzerine kayıtlı numaralardan bilgilendirme yapmaları şart koşulmalı. Maillerimi kontrol etmeseydim bu fatura tutarına her gün 25 kuruş eklenecekti mesela.

Geri
Yukarı